Dominacja braci Ferreira w Brazylii

Na torze w Parque Anaua w stanie Roraima (Brazylia) rozegrano pierwszą rundę Campeonato Roraimense de Speedway (mistrzostwa stanu Roraima). W klasie 125ccm original i specjalnej zwyciężył Gisley Ferreira. Natomiast wśród nowicjuszy najlepszy był młodszy brat Gisleya Marley.

Przemysław Jany
Kategoria 125ccm original to dominacja starszego z braci Ferreira, który wygrał wszystkie swoje biegi, gromadząc na koncie 25 punktów. Drugie miejsce zajął Ed Shock (20 punktów), a trzecie Pica Pau (16 punktów). Za podium znaleźli się Papel (13 punktów) i Nenem (11 punktów). Wśród nowicjuszy najlepiej radził sobie Marley Ferreira, który także jak starszy brat nie znalazł tego dnia pogromcy i z kompletem punktów zwyciężył w tej kategorii. Drugim miejsce zadowolił się Fabio (20 punktów), trzeci był Wilber (16 punktów). Czwartą lokatę zajął Carcaca (13 punktów), a piątą Papel (11 punktów). Ten ostatni wcześniej był czwarty w kategorii 125ccm original. W najsilniejszej klasie zwyciężył ponownie Gisley Ferreira. Odniósł on drugie zwycięstwo tego samego dnia. Wygrywając trzy biegi i gromadząc 25 punktów zapewnił sobie końcowy sukces. Drugi był Alemao (20 punktów). Obrońca tytułu stanu Roraima Everton uplasował się na trzeciej lokacie (16 punktów). Czwarta i piąta pozycja przypadła dla debiutantów w tej klasie Michela (13 punktów) i Beto (11 punktów). Obydwaj w ubiegłym sezonie startowali w klasie nowicjuszy. Całe mistrzostwa sponsorowane są przez Liga Roraimense de Motociclismo (LRM) i będą składać się z pięciu rund. Kolejną rundę zaplanowano na 31 maja ponownie w Parque Anaua.