Polonia Piła - Wanda: Braterski pokaz speedwaya (noty)

Pilanie dzięki zwycięstwu nad ekipą z Krakowa są ciągle w grze o fazę play-off. W niedzielnym meczu klasą samą dla siebie byli bracia Szczepaniakowie, którzy ścigali się po dwóch stronach barykady.

Maciej Brzeziński
Maciej Brzeziński
Michał Szczepaniak WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Michał Szczepaniak

Noty dla zawodników Euro Finannce Polonii Piła:

Tomasz Gapiński 2. Od kapitana na własnym torze wymaga się zdecydowanie więcej. To na pewno nie był jego mecz, a on sam nie sprawił sobie prezentu na 35. urodziny, które obchodził w sobotę. Przez całe zawody się męczył. Dopiero w czternastym wyścigu pokazał na co go stać.

Brady Kurtz bez oceny. Australijczyk miał pecha. Po swoim pierwszym wyścigu pojechał na badania do szpitala.

Michał Szczepaniak 6. Wrócił stary, dobry Szczepaniak, który w zeszłym sezonie był liderem pilskiego zespołu. Odstawienie od składu na mecz w Daugavpils dobrze mu zrobiło. Po kontuzji nie widać już śladu, a jego dyspozycja może okazać się kluczowa w kontekście walki o fazę play-off.

Adrian Cyfer 5. Cichy bohater niedzielnego meczu. W trzynastym biegu, po wykluczeniu Gapińskiego, musiał zmierzyć się z dwójką groźnych rywali. Poradził sobie znakomicie i utrzymał Polonię przy życiu. W kolejnym wyścigu przywiózł ponownie trzy punkty, które niemalże przypieczętowały zwycięstwo.

Norbert Kościuch 5. Jak zwykle efektywny i efektowny. Po raz kolejny bawił kibiców swoją jazdą. Nie przez przypadek całkiem niedawno zajął siódme miejsce w finale IMP.

Kacper Grzegorczyk 3. Zaczął zawody od wygrania w dobrym stylu biegu młodzieżowego. Później zdobył też jedno "oczko" na zagubionym Erneście Kozie. Z powodu kontuzji Kurtza był bardzo eksploatowany i pojawiał się aż pięć razy na torze. Drugiej części zawodów nie zaliczy do udanych.

Adrian Woźniak 1. Ocena i tak wyższa niż dorobek punktowy. Nie potrafił nawiązać walki z rywalami.

Noty dla zawodników Arge Speedway Wandy Kraków:

Rasmus Jensen 3. Duńczyk wrócił na stare śmieci i miał być tajną bronią krakowskiego zespołu. Ostatecznie nie wygrał żadnego wyścigu i opuszczał stadion w nie najlepszym humorze. Być może solidna porcja gwizdów na prezentacji odebrała mu nieco animuszu.

Claus Vissing 3. Nie był to najgorszy mecz tego zawodnika, ale z pewnością było stać go na więcej. Już w pierwszym biegu zapoznał się z nawierzchnią pilskiego toru i jeździł nieco poobijany.

Ernest Koza 3. Miał dwa oblicza. Początek zawodów w jego wykonaniu był fatalny. Dwukrotnie przyjechał ostatni i gdyby trener miał możliwość to wykorzystałby rezerwę taktyczną. W drugiej części zawodów znalazł antidotum na pilski tor.

Nikolaj Busk Jakobsen 3. Dobrze wychodził spod taśmy, ale na dystansie brakowało mu prędkości. On także zapoznał się z nawierzchnią pilskiego toru.

Mateusz Szczepaniak 5+. Zawodnik, który wyrasta ponad krakowski zespół. W całym meczu przegrał tylko z dwoma rywalami. Pierwszy raz po fenomenalnej walce z bratem Michałem, a drugi z Cyferem. Zresztą jego wyścigi z bratem były kwintesencją speedwaya.

Piotr Pióro 3+. Zrobił to, co do niego należało. Ani razu nie przyjechał jako ostatni i krakowski zespół może mieć z niego pociechę.

Szymon Szlauderbach 2. Zdarza mu się popełniać proste błędy na torze, ale cały czas się uczy. Tak samo było w tym meczu.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Budowa nowego stadionu Orła z lotu ptaka. Widok jest imponujący! (WIDEO)


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy pilanie awansują do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×