Kokpit Kibice

Osa użądliła go w brodę i wykręcił rekord toru

W czwartek 17 sierpnia w Gnieźnie poznamy rozstrzygnięcia tegorocznego cyklu Speedway Best Pairs. Jednym z zawodników, którzy wystartują tego dnia na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej 25 będzie reprezentujący Nice Racing Antonio Lindbaeck.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan

Szwed powraca do Gniezna, gdzie w latach 2012-2013 reprezentował barwy miejscowego Startu. Wówczas, na swoim domowym obiekcie, reprezentant Nice Racing, mógł pochwalić się średnią biegową 2,098 (2012) oraz 1,600 (2013).

To właśnie do Antonio Lindbaecka należy rekord gnieźnieńskiego toru, który od 2012 roku wynosi 61,82 sek. Z jego ustanowieniem wiąże się pewna anegdota, która mówi, że współautorem sukcesu reprezentanta Szwecji jest... osa, która grasowała w kasku Szweda i użądliła go w brodę. Jak opisują obecni wówczas na stadionie kibice Lindbaeck, po wygranym biegu, udał się bowiem do ambulansu w celu uzyskania opieki medycznej.

Antonio Lindbaeck jest jednym z najskuteczniejszych zawodników tegorocznego cyklu Speedway Best Pairs. Nic więc dziwnego, że walczący o podium Nice Racing postanowił desygnować Szweda do walki o punkty w końcowej batalii. Reprezentant Szwecji jest piątym zawodnikiem według średniej biegowej cyklu (1,82) oraz piątym według średniej liczby punktów na turniej (10). Co więcej, "Toninho" jest trzecim zawodnikiem cyklu, jeśli chodzi o największą liczbę zdobytych punktów (20).

Dodajmy iż bilety na finał zmagań Speedway Best Pairs 2017 wciąż są w sprzedaży. Kupić można za pomocą portalu KupBilet.pl.

Program zawodów do nabycia w cenie 10 zł. Każdy z kibiców, który zakupił program na pierwszy termin zawodów (4.05), otrzyma bezpłatnie wkładkę aktualizacyjną.

Ceny biletów:
TRYBUNA VIP Silver - 250zł
SEKTOR A,B - Normalny - 45zł
SEKTOR A,B - Ulgowy - 30zł
SEKTOR A,B - Młodzieżowy - 15zł
SEKTOR C - Normalny - 35zł
SEKTOR C - Ulgowy - 25zł
SEKTOR C - Młodzieżowy - 15zł

ZOBACZ WIDEO Krystian Pieszczek: Będę chciał sprostać zadaniuPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Antonio Lindbaecka w obecnej formie stać na to, żeby w Gnieźnie wygrać wszystkie swoje wyścigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×