WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Krzysztof Cegielski. Podaj Cegłę: Zakaz kontraktów jest korzystny dla zawodników (felieton)

- Do 1 listopada kluby obowiązuje zakaz podpisywania kontraktów, także z dotychczasowymi zawodnikami. Zapis ten jest korzystny, zwłaszcza dla samych żużlowców. Wyjaśnienie jest bardzo proste - przekonuje Krzysztof Cegielski.
Krzysztof Cegielski
Krzysztof Cegielski
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Falubaz - GKM

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!
"Podaj Cegłę" to felieton Krzysztofa Cegielskiego, byłego żużlowca i cenionego eksperta.

***

Uważam, że krytyka regulaminu, który nie dopuszcza do tego, by kluby już teraz podpisywały oficjalne kontrakty z dotychczasowymi zawodnikami, jest niezasłużona. Sytuacja, jaką mamy obecnie, może wydawać się nieco niezrozumiała dla osób z zewnątrz. Przepisy te są jednak korzystne dla obu stron, zwłaszcza dla zawodników.

W zasadzie co roku zmieniają się pewne regulacje, także te dotyczące zapisów kontraktowych. To właśnie powód, dlaczego kluby nie mogą już teraz przedłużać umów ze swoimi zawodnikami. Doszliśmy bowiem do wniosku, że najpierw należy umówić się na pewne zasady gry i dopiero, gdy te będą znane, podpisywać kontrakty.

Wcześniej zdarzało się tak, że zawodnicy parafowali papiery jeszcze przed początkiem okresu transferowego, nie znając na dobrą sprawę ostatecznego regulaminu. Wielu z nich żałowało później swoich decyzji, bo gdy w życie weszły nowe przepisy, ich kontrakty w pewnych punktach nie były już tak korzystne, jak zakładali. Zdarzało się zresztą, że źle na całej sytuacji wychodziły same kluby.

To, że nie można jeszcze oficjalnie podpisywać kontraktów nie oznacza oczywiście, że takowe nie są negocjowane. Zapewniam, że zarówno prezesi klubów, jak i sami zawodnicy radzą sobie bardzo dobrze. Mało tego, wiele umów jest już po prostu dogadanych. Nie są one po prostu oficjalne, tylko zapisane na brudno.

Zawodnicy są generalnie zgodni co do tego, że obecna sytuacja jest korzystna. Jeśli zmiany regulaminowe poszłyby w złym kierunku, to wynegocjowane w ostatnich tygodniach kontrakty nie zostałyby po prostu w listopadzie podpisane. Żużlowcy mogliby od nowa rozmawiać z klubem lub też podpisać umowę gdzieś indziej. Inny plus obecnej sytuacji jest taki, że w razie wprowadzenia niekorzystnych przepisów, łatwiej będzie przedstawić wspólne stanowisko szerokiej grupy zawodników. Wcześniej, gdy wielu żużlowców miało już podpisane umowy, o taką solidarność było trudniej. Teraz, w razie problemów, głos zawodników będzie słychać wyraźniej.

Krzysztof Cegielski

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zachęca do ratowania życia
Polecamy:
TAURON SPEEDWAY EURO CHAMPIONSHIP - wielki finał w Chorzowie! SPRAWDŹ >>>

Czy przepis o zakazie przedłużania umów do listopada jest słuszny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (13):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • elvis 0
  Nie bylo mozliwosci na powrot koldiego.A jesli chodzi o odejscie....to wyraznie powiedzial i to wczesniej...nic sie nie zmieni to odejde.Co do madsena w gkm.Gdyby z nim nie grali w kulki to by nie uciekal.
  RadaR RS-WD40 I tak i nie. Pamiętam. Jarosław Hampel niby dogadamy z Unią inze nie odchodzi a za 5 trzecia wylądował w Falubazie. Kołodziej niby dogadamy się wrócił do Tarnowa, Pawliccy dogadanie a jeździli w Pile... to tak ze swojego podwórka.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RECON_1 0
  Licytacja i ganianie po klubach trwa w najlepsze,a menadzerowie raczki zacieraja bo pieniążek lepszy uda siebzarobic
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Patrykowski 0
  "Przepisy te są jednak korzystne dla obu stron, zwłaszcza dla zawodników." - NIC DODAĆ..... Liczy się przebijanie ofert i licytowanie. Potem dziwimy się, że w kraju Hamleta, gdzie przeciętny mieszkaniec zarabia kilka razy więcej niż przeciętny Polak w żużlu jest odwrotnie. W Dani 1/3 lub mniej niż w Polsce. Cyrk Panie Cegielski, Cyrk.... Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi, o....?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×