KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wybrzeże może mocno przebudować skład. Kolejka żużlowców do rozmów w Gdańsku

W gdańskim klubie biją się z myślami w kontekście budowy składu na 2018 rok. Możliwe jest zarówno wymienienie dwójki zawodników, jak i totalna przebudowa. Problemem jest nadmiar kandydatów, którzy zgłaszają się do działaczy.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Wybrzeże - Polonia Kacper Gomólski przed Tomaszem Gapińskim WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Wybrzeże - Polonia. Kacper Gomólski przed Tomaszem Gapińskim

Zdunek Wybrzeże Gdańsk od startów w PLŻ 2 konsekwentnie budowało perspektywiczny skład, który rokrocznie wzmacniało, co owocowało coraz lepszymi wynikami w lidze. Gdańszczanie najczęściej jako jeden z pierwszych zespołów zamykali skład drużyny, w tym roku może być jednak inaczej. Powodem jest duże zainteresowanie jazdą w Wybrzeżu wśród zawodników, którzy również ze względów logistycznych, chętnie kierują swoje kroki właśnie w stronę Gdańska.

Po zakończeniu sezonu wydawało się, że priorytetem dla Wybrzeża będzie zatrzymanie polskiego duetu Kacper Gomólski - Oskar Fajfer. Jak dowiedzieliśmy się od osób będących blisko klubu, taka opcja nadal przeważa, ale póki co konkretów w rozmowach brak. Jednym z powodów może być fakt, że akces jazdy w Gdańsku zgłosiło kilku innych polskich zawodników, którzy w poprzednich latach pokazali wysoką formę w Nice 1.LŻ.

Wśród żużlowców, z którymi rozmawiają gdańszczanie jest doświadczony zawodnik, który w minionym sezonie startował w PGE Ekstralidze. Mimo wstępnych rozmów, nie ma już opcji na występy nad morzem Norberta Kościucha. Do koncepcji młodej drużyny pasowałby inny obecny zawodnik Euro Finannce Polonii Piła - Adrian Cyfer, który już rok temu rozmawiał z gdańszczanami. Wybrali oni jednak wówczas Huberta Łęgowika. Kolejną opcją pozostają bracia Mateusz i Michał Szczepaniakowie, czy Ernest Koza. Telefony działaczy Wybrzeża są rozgrzane do czerwoności

Możliwe, że tym razem gdańszczanie postawią aż na czterech Polaków i od efektu rozmów z krajowymi seniorami, zależą sprawy kadrowe dotyczące zawodników zagranicznych. Ważny kontrakt ze Zdunek Wybrzeżem ma Anders Thomsen. Szóstym seniorem może pozostać Renat Gafurow, który ma mniejsze oczekiwania finansowe niż Troy Batchelor. Z klubem znad morza łączeni są też m.in. Craig Cook, przed którym debiutancki sezon w Grand Prix, a także Nicolai Klindt, Patrick Hougaard, Timo Lahti, czy doświadczony Szwed, Peter Ljung. Ten ostatni ma jednak zbyt duże oczekiwania finansowe, jak na obecne możliwości klubu. W ostatnim czasie dalej od przedłużenia kontraktu jest natomiast Mikkel Bech.

Dużo zależy również od wizji trenera, którego nazwisko nie jest nadal znane. Wygasający za kilka dni kontrakt Mirosława Kowalika nie został jeszcze przedłużony, a decydujące rozmowy zostały przełożone na końcówkę bieżącego tygodnia.

ZOBACZ WIDEO Nowe pomysły na walkę z dopingiem w sporcie żużlowym

Czy Wybrzeże powinno mocno przebudować skład?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (61)
Zobacz więcej komentarzy (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×