Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oficjalnie: Poznaliśmy kadrę i szczegóły startu rezerw Unii Leszno

W przyszłym sezonie Unia Leszno wystawi drugi zespół do rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Drużyna będzie startować w Rawiczu pod nazwą Unia Kolejarz Rawicz. Poznaliśmy już skład tej ekipy.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Damian Baliński WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Damian Baliński

Najbardziej doświadczonymi żużlowcami w zespole rezerw Byków mają być Damian Baliński i Adam Skórnicki. Kontrakty z zespołem z Leszna podpisali także Brytyjczycy Richie Worrall, Steve Worrall i Jack Smith. W drugiej drużynie Unii występować będą juniorzy Wiktor Trofimow jr, Szymon Szlauderbach i Tymoteusz Picz.

Mecze ligowe w Rawiczu odbywać się będą w soboty. Dzięki temu w 2. Lidze Żużlowej startować będą mogli Brady Kurtz, Dominik Kubera i Bartosz Smektała. Ponadto umowami z rawickim klubem związali się Ricky Wells, Facundo Albin, Arkadiusz PawlakRafał Konopka, Tomasz Dutka i Wojciech Lisiecki. Wszyscy będą mogli być wypożyczeni do Unii Kolejarza Rawicz.

ZOBACZ WIDEO Jakub Świerczok: Swoją grę oceniam średnio

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
unia.leszno.pl
Komentarze (70):
 • smok Zgłoś komentarz
  Jak Smektała, Kubera i Kurtz będą przyjeżdżali na te mecze to za rok rezerwy Unii bedą w pierwszej lidze.
  • ken UNIA LESZNO Zgłoś komentarz
   MISTRZ POLSKI UNIA LESZNO stworzy wylęgarnie talentów w Rawiczu. Priorytetem będą Polscy Lokalni juniorzy, którzy potencjalnie będą mogli docelowo trafić do UNII LESZNO. Skóra poznał
   Czytaj całość
   wielu ludzi na wyspach - stąd Brytyjczycy w składzie. Jeśli mają jakiś ukryty talent Skóra z Ballym napewno wyszkolą angola na miarę Fricka! W zamyśle tego projektu jest szkolenie przyszłych kandydatów do składu UNII LESZNO! Co jeśli wyszkolony delikwent trafi do rywala zamiast do KRÓLOWEJ ŻUŻLA? -Nauka pójdzie w las? Mam nadzieje, że klub zabezpieczy tą kwestię..
   • Al Bundy Zgłoś komentarz
    PS podaję że na zmianę co mecz ma jeździć Kubera i Smektala na pozycji seniora
    • - Paweł - Zgłoś komentarz
     Dodam jeszcze, że cały proces odbył się przy zgodzie pozostałych zespołó 2 ligowych, wiec jeśli im to nie przeszkadza, to co nam do tego.
     • hammurabi Zgłoś komentarz
      GKSŻ wydając zgodę na start rezerw Leszna pod egidą Rawicza stworzyła korupcjogennego potworka. Skoro Rawiczowi nie zależy na awansie (Unia Leszno II) a tylko na objeżdżeniu się
      Czytaj całość
      zawodników, którzy nie mieszczą się w I składzie Unii, to sytuacja taka będzie sprzyjała sprzedawaniu meczy drużynom walczącym o PO i awans do Nice PLŻ. Bo jak mniemam, drużyna Rawicza będzie miała przyznawane punkty za zwycięstwa co oznacza, że będzie zabierać punkty pretendentom do awansu. Ci "oddelegowani" z I składu są w stanie to zrobić. Naturalnie tak nie musi być, ale może. Kwestia ceny.
      • Radi Zgłoś komentarz
       Rawicz 1 liga! Jak by brali Smyka, Kubere i Kurtza to nikt, doslownie nikt im nie podskoczy..nawet Rzeszow.
       • Bezwzględny Zgłoś komentarz
        Rawicz powalczy z Rzeszowem :D
        • KOLEJARZ FAN Zgłoś komentarz
         Night Ty dalej placzesz w zakatkach swojego pokoiku czy masz klientow na swoja rozowa sukienke ze sie nie odzywasz?
         • Diamentowy kolczyk Zgłoś komentarz
          No to jezeli Unia Leszno zakontraktowala wszystkich zawodnikow co sa wymieniani w artykule to budzet klubu bedzie wynosil kolo 16 mln. Wow.
          • Cysio Zgłoś komentarz
           Poprawione przepisy regulaminu w zakresie drugiej drużyny: "Art. 785. 1. Do rozgrywek DM I i II Ligi dopuszcza się drugie (rezerwowe) drużyny klubów Ekstraligi. 2. Warunkiem zgłoszenia
           Czytaj całość
           drugiej drużyny jest uzyskanie przez klub licencji na starty w DM I i II ligi. 3. Druga drużyna ma prawo awansu do ligi wyższej, za wyjątkiem sytuacji, gdy pierwsza drużyna uczestniczy w klasie rozgrywkowej, do której awansowała druga drużyna (rezerwowa). 4. Druga drużyna nie może korzystać z instytucji „gościa juniora”. Art. 786. 1. Kluby mające drużyny w dwóch ligach, muszą do dnia 1 marca przedstawić do zatwierdzenia przez SE składy osobowe obu swych drużyn. 2. Zawodnik, bez względu na obywatelstwo, do końca roku kalendarzowego, w którym kończy 23 rok życia ma prawo startu bez ograniczeń zarówno w pierwszej, jak i w drugiej drużynie klubu. 3. Członkowie kadry narodowej juniorów 2017 nie mają prawa startu w drugiej drużynie klubowej z numerami startowymi 6 i 7 oraz 14 i 15. 4. Zabronione jest zgłaszanie w składach drużyn tego samego zawodnika w przypadku, gdy zawody różnych klas rozgrywkowych odbywają się tego samego dnia."
           • Mister elegancji Zgłoś komentarz
            Takie troche robienie burdelu z całej ligi. Albo ekstraliga albo druga liga. Zupełnie niepotrzebnie brani pod uwagę są ekstraligowcy Kubera, Smektała i Kurtz. Juz widzę jak Dutka, Konopka
            Czytaj całość
            i Facundo Albin łapią się do składu Unii Kolejarza. To trzeba by wystawić Unię Leszno 3. Trochę śmiesznie podeszli do tego tematu, inaczej sobie to wyobrażałem. Moim zdaniem jak najwięcej powinni jeździć juniorzy: Wiktor Trofimow jr, Szymon Szlauderbach, Tymoteusz Picz (z możliwością powrotu do Unii 1 w wypadku kontuzji Smektały lub Kubery) i seniorzy: Adam Skórnicki, Damian Baliński, Wojciech Lisiecki, Arkadiusz Pawlak. Ewentualnie jakaś rotacja tych dwoch ostatnich, zeby Worralle i Wells też pojezdzili troche.
            • Adamsik Zgłoś komentarz
             No to Rawicz Pany !!!
             • Twój Pan Zgłoś komentarz
              To nie Rawicz tylko Leszno2. Swoją drogą zamiast rozwijać Polaków to pobrali siedmiu obcokrajowców. Skoro Smektala i Kubera sa w Lesznie 2, to jacy młodzi będą w Lesznie1?
              Zobacz więcej komentarzy (57)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×