KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Byczo-niedźwiedzie logo w Rawiczu? Trwają rozmowy o herbie i kevlarach

Dzięki zawartej fuzji w Rawiczu startować będzie od 2018 roku druga drużyna Fogo Unii Leszno. Miejscowi kibice mogą być jednak spokojni, że w nazwie zostanie Kolejarz, a klubowe tradycje będą podtrzymywane.

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Adam Skórnicki (w kasku czerwonym) WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Adam Skórnicki (w kasku czerwonym)

Porozumienie, o jakim poinformowano w połowie listopada, ma podratować żużel w Rawiczu. Klub zostanie wsparty zarówno finansowo, jak i kadrowo. W Unii Kolejarzu startować będą leszczyński juniorzy, a także doświadczeni zawodnicy, jak Damian Baliński.

Obecnie prowadzone są rozmowy jak wyglądać będzie herb nowego zespołu w 2. Lidze Żużlowej. Niewiadomą pozostaje na razie też wygląd kevlarów. Kibice zastanawiają się czy w Rawiczu pojawią się biało-niebieskie barwy Unii, czy drużyna zachowa kolorystykę żółto-zieloną.

- Na razie mogę powiedzieć jedynie tyle, że rozmowy w tej sprawie trwają, a kluby wymieniają się różnym projektami. Myślę, że już niebawem wszystko będzie jasne - mówi nam prezes klubu z Rawicza, Andrzej Kuźbicki.

Kibice mogą być spokojni o to, że w nazwie zostanie słowo "Kolejarz". - Nie braliśmy nawet pod uwagę, by mogło być inaczej. Zapewniam, że tradycje tego klubu będą podtrzymywane. Zgłaszamy poza tym licencję ogólną, dzięki czemu będziemy mogli w Rawiczu organizować liczne imprezy pozaligowe. To nie tak, że Unia zupełnie wchłonęła Kolejarza. To raczej wspólne działanie - dodaje prezes.

Szczegóły dotyczące nowego herbu powinny być znane do czasu prezentacji drużyny. Zaplanowano ją na 2 grudnia.

ZOBACZ WIDEO Nowe pomysły na walkę z dopingiem w sporcie żużlowym
Jakie barwy powinna mieć Unia Kolejarz Rawicz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (190)
Zobacz więcej komentarzy (23)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×