KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wybrzeże już w listopadzie ogłosiło nabór do szkółki

Wybrzeże Gdańsk szuka zawodników, którzy w przyszłości mogliby zdać licencję w barwach tego klubu. Nabór rozpoczyna się nietypowo, bo na przełomie listopada i grudnia. Nie jest to jednak przypadek.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Młodzi zawodnicy Wybrzeża WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Młodzi zawodnicy Wybrzeża
Często młodzież, która zgłosiła się do klubu w trakcie sezonu szybko się zniechęcała. Nastolatkowie liczyli na to, że od razu będą mogli wsiąść na motocykle i kręcić kółka na żużlowym owalu. Kwestie formalne często zniechęcały chłopców do treningów jeszcze przed wyjazdem na tor.

Trenerzy Lech Kędziora i Jarosław Hulko dzięki naborowi ogłoszonemu pod koniec listopada, będą mogli ocenić zaangażowanie i predyspozycje kandydata do uprawiania sportu żużlowego. Nabór do Młodzieżowej Szkoły Żużlowej sponsorowanej przez Grupę Lotos będzie miał miejsce przez cztery kolejne soboty (25 listopada oraz 2, 9 i 16 grudnia) w godzinach 11:30-12:30 w siedzibie klubu przy ulicy Zawodników 1.

W okresie zimowym treningi mają się odbywać trzy razy w tygodniu - dwa razy na sali gimnastycznej i raz na macie judo. W ramach przygotowań będą też zaplanowane cykliczne spotkania z dietetykiem, fizjoterapeutą, a także zajęcia warsztatowe prowadzone przez mechaników.

Każdy kandydat na żużlowca przejdzie badania lekarskie. Nabór do szkółki jest bezpłatny, a wszyscy zakwalifikowani zawodnicy będą płacili składkę w wysokości 50 złotych miesięcznie. - Zajęcia na sali i macie judo będziemy prowadzić do połowy marca. W planach mamy również obóz w okresie szkolnych ferii. Frekwencja i zaangażowanie uczestników zajęć oraz ogólna sprawność fizyczna będą podstawowymi kryteriami decydującymi o dalszym rozwoju zawodników. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów. Wszyscy kandydaci na żużlowców, którzy rozpoczną treningi razem z nami mają takie same szanse na kwalifikacje do podstawowego składu Młodzieżowej Szkoły Żużlowej - stwierdził trener przygotowania fizycznego, Jarosław Hulko.

ZOBACZ WIDEO Na czym polega praca komisarza technicznego?
Czy Wybrzeże postąpiło słusznie już teraz ogłaszając nabór do szkółki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×