Drift on Ice: Inauguracja cyklu dla Ronny'ego Weisa. Niemieckie podium w Freital

W sobotę (25 listopada) na lodowisku w Freital zainaugorowana została szósta edycja Pro Tec Cup. Pierwsza gala lodowa padła łupem Ronny'ego Weisa, który w finale pokonał Richarda Geyera i Siergieja Małyszewa.

Mateusz Kozanecki
Żużel na lodzie / Żużel na lodzie

Na starcie pojawiło się zaledwie ośmiu zawodników. W związku z tym, że w jednym wyścigu pod taśmą ustawiało się maksymalnie trzech uczestników, zastosowana została punktacja 2 pkt za zwycięstwo, 1 pkt za drugie miejsce i 0 pkt za ostatnie.

W rundzie zasadniczej najlepszy był Siergiej Małyszew. W finale zajął jednak ostatnie miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. Triumfował jego rodak, Ronny Weis. Drugie miejsce zajął Richard Geyer.

W sezonie 2017/2018 cykl zawodów Drift on Ice ma się składać z pięciu turniejów. Kolejny zaplanowany został na 3 lutego w Jonsdorfie. Następnie mają się odbyć zawody w Oberau, te jednak są uzależnione od warunków atmosferycznych. Organizatorzy chcą bowiem przeprowadzić rywalizację na powietrzu. Na zakończenie zawodnicy pojawią się w Chemnitz - 24 lutego i Dreznie - 25 lutego.