Zarobki poszybowały w górę. Kiedyś z dwoma tysiącami trener był kimś

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Marek Cieślak i Zenon Plech na PGE Narodowym.
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Marek Cieślak i Zenon Plech na PGE Narodowym.
zdjęcie autora artykułu

Połowa trenerów w PGE Ekstralidze otrzymuje powyżej dziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Obecnie szkoleniowcy żyją jak pączki w maśle. Paręnaście lat temu też zarabiali powyżej średniej krajowej, ale nie tak dobrze jak dziś.

W tym artykule dowiesz się o:

Marek Cieślak dostawał swego czasu w tarnowskim klubie dwadzieścia pięć tysięcy złotych. Obecnie tak wysokiej płacy miesięcznej już nie ma, ale i tak jest najlepiej zarabiającym szkoleniowcem w PGE Ekstralidze. Jego nowy pracodawca, Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa, będzie płacić mu 17 tysięcy miesięcznie.

Inni szkoleniowcy też nie mogą narzekać, bo większość z nich zarabia dwucyfrową kwotę. Najniżej opłacani są Robert Kempiński (ok. 5 tys. złotych) i Paweł Baran (7 tysięcy), ale i oni przekraczają zdecydowanie średnią krajową.

W ciągu ostatnich parunastu lat zarobki trenerów poszybowało zdecydowanie w górę. - Pod koniec lat 90. i na początku dwutysięcznych solidny trener ekstraligowy mógł liczyć na zarobek w wysokości dwóch, dwóch i pół tysiąca złotych - wspomina ówczesny prezes Unii Leszno, Rufin Sokołowski.

Od tej reguły czasem zdarzały się wyjątki. Bajecznie, jak na tamte czasy, opłacany był Andrzej Koselski z Polonii Bydgoszcz. - Pamiętam jak pytałem za jaką kwotę chciałby przejść do Leszna. Gdy usłyszałem o sześciu tysiącach złotych na miesiąc, od razu mu podziękowałem. W Polonii miał zarabiać wtedy w okolicach pięciu tysięcy - zdradza Sokołowski.

W ciągu parunastu lat zarobki szkoleniowców podniosły się kilkukrotnie. Nie oznacza jednak, że wcześniej byli niedoceniani. - Trzeba pamiętać o tym, że ludzie w Polsce inaczej wtedy zarabiali. Większość przynosiła do domu miesięcznie z osiemset złotych. Trener zarabiający ponad dwa tysiące nie mógł więc narzekać - dodaje Sokołowski.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob: Wszystko, co przeżyłem w sporcie, przy tym urazie jest małą rzeczą

Źródło artykułu:
Czy trenerzy zarabiają wystarczająco dużo?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (29)
avatar
RadaR RS-WD40
28.11.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Co za baran usuwa moje posty? Ten portal to jest jakaś PO.Ruta  
avatar
sympatyk żu-żla
28.11.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
P.Michale to fakt że zarobki w żużlu zawodników trenerów poszybowały w górę. Tylko trzeba sobie zapamiętać że jeszcze jest duża grupa ludzi, którzy na rękę dostają pobory miesięczne właśnie Czytaj całość
мυrgraвιa
28.11.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
za 10 tys poprowadze reprezentacje i za 5 tys np.Torun lub Leszno.  
avatar
Różowa Góra
28.11.2017
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
I dobrze niech zarabiają, na rynku brakuje ludzi od tej roboty. Więc ma to sens.  
avatar
sindbad
28.11.2017
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
To już wiem dlaczego Cieślak wybrał Częstochowe!