IM Australii: Brady Kurtz kontra Rohan Tungate. Kto nowym mistrzem Australii?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Brady Kurtz w barwach rybnickiego ROW-u
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Brady Kurtz w barwach rybnickiego ROW-u
zdjęcie autora artykułu

Brady Kurtz i Rohan Tungate - ktoś z tej dwójki będzie się w niedzielę cieszył z tytułu indywidualnego mistrza Australii. 4. turniej finałowy odbędzie się w Gillman.

Na przedmieściach Adelajdy kibice będą świadkami dwóch bitew. W tej najważniejszej o złoty medal powalczą Brady Kurtz i Rohan Tungate. Większe szanse na wygraną wydaje się mieć, młodszy z tej dwójki, żużlowiec Fogo Unii Leszno. Kurtz świetnie prezentował się w rundach zasadniczych wszystkich trzech poprzednich turniejów, jednak w biegach finałowych zawodów w Kurri Kurri i Underze był wykluczany. Lepiej powiodło mu się w Mildurze, gdzie zajął drugie miejsce i odrobił ośmiopunktową stratę do Rohana Tungate'a.

Słabszy występ w piątek może podłamać Tungate'a. Po dwóch turniejach wydawało się, że tytuł mistrza Australii zawodnik Orła Łódź ma już na wyciągnięcie ręki. Za 27-latkiem mogą przemawiać wyniki ubiegłorocznych zawodów w Gillman. W nim Tungate był piąty, ale jeszcze gorzej spisał się Kurtz, który wywalczył zaledwie pięć oczek.

Nieco w cieniu rywalizacji o złoto, o brązowy medal powalczą Jack Holder, Sam Masters i Max Fricke. W minimalnie lepszej sytuacji jest ten ostatni, jednak jego przewaga w klasyfikacji generalnej nad kolejnym żużlowcem wynosi zaledwie punkt. W Mildurze świetną formę zasygnalizował Holder i jeśli podtrzyma tę dyspozycję, to ma ogromne szansę stanąć na podium.

Przed rokiem turniej w Gillman otwierał mistrzostwa Australii. Zwyciężył w nim Davey Watt. Były żużlowiec m.in. Stali Rzeszów zakończył karierę i nie startuje w tegorocznych zmaganiach, podobnie jak i pozostali uczestnicy wyścigu finałowego: Justin Sedgmen, Troy Batchelor i Nick Morris.

Portal WP SportoweFakty przeprowadzi relację LIVE z tych zawodów.

Obsada: Mason Campton Joel Coyne Jye Etheridge Max Fricke Matthew Gilmore Jack Holder Declan Knowles Brady Kurtz Jaimon Lidsey Sam Masters Robert Medson Josh Pickering Cooper Riordan Jordan Stewart Rohan Tungate James Davies

R1. Josh Coyne

Początek: godz. 10:00 czasu polskiego

MZawodnikKurri KurriUnderaMilduraGillmanSuma
1Rohan Tungate18171045
1Brady Kurtz12151845
3Max Fricke15111238
4Sam Masters7161437
5Jack Holder9101736
6Mason Campton1081230
7Josh Pickering146828
8Jordan Stewart79925
9Jaimon Lidsey114621
9Jye Etheridge58821
11Matthew Gilmore68216
12Cooper Riordan36514
12Robert Medson54312
14Joel Coyne4228
14Declan Knowles2338
16James Davies1214
17Matthew Pickering00NS0
18Ben Cook0NSNS0

ZOBACZ WIDEO W żużlu nie obyło się bez skandali. Był doping i korupcja [color=#000000]

[/color]

Źródło artykułu: