WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Fundacja DW#43 będzie zbierać pieniądze dla Tomasza Golloba. Czeka na chętnych wolontariuszy

Przed 2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się zbiórka pieniędzy prowadzona przez Fundację DW#43 w ramach akcji #PomocBezHamulców na rzecz Tomasza Golloba.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Tomasz Gollob

Cały czas trwa rehabilitacja Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu, który uległ poważnemu wypadkowi na torze motocrossowym wiosną 2017 roku. Tomasz Gollob oficjalnie żegnał się z reprezentacją Polski podczas meczu z Resztą Świata, który miał miejsce na PGE Narodowym w 2016 roku. Teraz zmaga się z problemami zdrowotnymi, wymaga bezustannej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. W związku z tym przed zaplanowanym na 12 maja turniejem inaugurującym żużlowy cykl FIM Speedway Grand Prix Fundacja Dw43 przeprowadzi specjalną zbiórkę pieniędzy, które następnie zostaną przelane na konto Fundacji Polskiego Związku Motorowego na rzecz Tomasza Golloba.

DW#43 czeka na chętnych wolontariuszy, którzy mogą zgłaszać się w celu uczestniczenia w zbiórce w Warszawie. Osoby, które mają ukończone 18 lat mogą zgłaszać się na adres mailowy fundacja@dw43.org. Potrzebne będą następujące informacje: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL i nr dok. tożsamości. W przypadku osób w wieku 16 - 17 lat potrzebna będzie pisemna zgoda rodziców. Zamknięcie procesu rekrutacji wolontariuszy nastąpi 4 maja. Każdy wolontariusz otrzyma od PZM zaproszenie na zawody. Zbiórka odbędzie się przed ich rozpoczęciem na terenach zewnętrznych PGE Narodowego.

Przypomnijmy, że Fundacja PZM uruchomiła konto pomocowe dla Tomasza Golloba. Każdy może pomóc, środki można wpłacać na konto: 24 1090 2590 0000 0001 3520 7574 z dopiskiem "pomoc dla Tomasza Golloba". PZM i PGE Ekstraliga przelały na konto po 50 tys. złotych. Stal Gorzów - klub, w którego barwach Tomasz Gollob wywalczył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata w 2010 roku, zorganizowała specjalny bal charytatywny. Łącznie zebrano na nim 635 656,55 złotych. 5 maja w Gorzowie odbędzie się też specjalny charytatywny turniej golfowy na rzecz Golloba, którego organizatorem jest Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie. Więcej szczegółów o jego organizacji można znaleźć TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO Wypadek Tomasza Golloba wstrząsnął Polską. "To najważniejszy wyścig w jego życiu"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Marian Barczak 0
  TOMEK WALCZ. TAK JAK NA ŻUŻLU TO ROBIŁEŚ .WYGRASZ I TĄ WALKĘ.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • LAPEK 1
  Nie ma takiej wypowiedzi Golloba ,ale wystarczy powiedzieć (napisać) NIE DZIĘKUJĘ posiadam własne środki ! Jak mi zabraknie to poproszę (lub nie) Tyle w temacie.
  Brudne Ręce To zacytuj jakąś wypowiedź Golloba, w której prosi/żebrze o pieniądze.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Brudne Ręce 2
  To zacytuj jakąś wypowiedź Golloba, w której prosi/żebrze o pieniądze.
  Franka Obecnie najwiekszy żebrak w Polsce. Pomimo ze majętny człowiek. WSTYD .
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×