Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Tauron sponsorem tytularnym cyklu SEC

Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu zyskały tytularnego sponsora i w tym roku będą odbywać się pod nazwą Tauron Speedway Euro Championship. W ramach umowy z firmą One Sport, Tauron został też generalnym patronem projektu "Żużel na Śląskim".
Dawid Borek
Dawid Borek
Projekt toru na Stadionie Śląskim przygotowali Jacek Gajewski z Waldemarem Wernikiem przy współpracy z Janem Pawlakiem Materiały prasowe / Projekt toru na Stadionie Śląskim przygotowali Jacek Gajewski z Waldemarem Wernikiem przy współpracy z Janem Pawlakiem

Tegoroczne rozgrywki o miano najlepszego żużlowego zawodnika na Starym Kontynencie, które wpisane zostały w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, rozpoczną się 23 czerwca w Gnieźnie. Następnie zmagania zawitają do niemieckiego Güstrow i łotewskiego Daugavpils. Cykl Tauron Speedway Euro Championship zakończy się 15 września na legendarnym dla polskiego sportu Stadionie Śląskim w Chorzowie - właśnie tam poznamy żużlowego mistrza Europy.

Z kolei 29 września, również w Chorzowie, swój mecz rozgrywać będzie żużlowa reprezentacja Polski. Polska husaria tego dnia zmierzy się z drużyną Reszty Świata. - Cieszymy się, że tak rozpoznawalna marka, jaką jest Tauron, została sponsorem tytularnym cyklu Speedway Euro Championship 2018. To bardzo ważny, ale i wymagający partner, dlatego chcielibyśmy podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzono - komentuje Karol Lejman, Prezes Zarządu One Sport.

Stadion Śląski to legendarne miejsce dla sportu żużlowego w Polsce. To na nim największe sukcesy odnosili polscy żużlowcy - Jerzy Szczakiel w 1973 roku zdobył dla Polski pierwszy tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, a Zenon Plech - poza dwoma indywidualnymi medalami mistrzostw świata - poprowadził reprezentację Polski do medali w Mistrzostwach Świata Par i Drużynowych Mistrzostwach Świata.

W tym roku, po 45 latach od zwycięstwa Jerzego Szczakiela i 15 latach od ostatniej imprezy żużlowej - za sprawą One Sport i dzięki współpracy z Tauronem - żużel powróci na Stadion Śląski.

6140 metrów powierzchni toru, 370 metrów długości, szerokość łuków - 16 metrów, szerokość prostych - 11 metrów. A co najważniejsze, wysypane 5 tysięcy ton sjenitu. Te wszystkie parametry sprawiają, że we wrześniu na Stadionie Śląskim kibice żużla mogą liczyć na niezapomniane emocje. Mecze rozgrywane w ramach projektu "Żużel na Śląskim" będą prawdziwym świętem kibiców - na każdych zawodach organizatorzy spodziewają się kompletu - 44 890 kibiców.

Tauron Speedway Euro Championship to czterorundowy cykl zawodów żużlowych, który ma na celu wyłonienie Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. W zawodach rywalizować będzie 15 zawodników, wśród których nie zabraknie największych gwiazd żużla, takich jak: dwukrotny Indywidualny Mistrz Europy Emil Sajfutdinow, dwukrotny wicemistrz świata Jarosław Hampel czy jeden z najskuteczniejszych zawodników polskiej PGE Ekstraligi Leon Madsen. Nazwiska zobowiązują. Na torze rozegra
się niesamowita walka o prymat na Starym Kontynencie.

- Zaangażowaliśmy się w ten projekt, ponieważ oprócz promocji marki Tauron, umożliwi nam realizację działań wspierających cele biznesowe. Nie bez znaczenia dla naszej decyzji był wybór lokalizacji finału rozgrywek na Stadionie Śląskim - w sercu regionu, w którym mieszkają i w którym spędzają wolny czas klienci Grupy Tauron. Traktujemy ten projekt również jako nasz wkład w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości - mówi Marek Wadowski, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia S.A.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po zielonogórsku

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś komentarz
  Okaże się, że gdyby nie One Sport i Tauron, to nie byłoby żużla i 100-lecia Polski ;) Tak przecież nie jest.
  • jackset Zgłoś komentarz
   Pracownicy od kilku lat bez podwyżek bo firma nie ma pieniędzy i ciągłe oszczędności na wszystkim,ale na sponsorowanie wszystkiego dookoła kasa jest.Firma z ,,ludzką twarzą pro,,
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×