KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Cztery diamenty z Antwerpii ocenią najlepsi specjaliści. Ten o masie 4 karatów dostanie zwycięzca Diamonds Cup

Liga Diamentowa ma ruszyć 17 sierpnia. Pomysłodawca cyklu Ireneusz Nawrocki już kompletuje skład i jeździ po wiedeńskich jubilerach, by dograć temat certyfikatów dla czterech diamentów, które mają otrzymać najlepsi zawodnicy jego imprezy.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Greg Hancock, lider Stali WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Greg Hancock, lider Stali.

Ireneusz Nawrocki, przejmując Stal Rzeszów w październiku 2017 roku, mówił, że chce zorganizować Ligę Diamentową, międzynarodowy turniej w znakomitej obsadzie i z wielkimi nagrodami. Kilka dni temu prezes Stali potwierdził, że cykl ruszy w tym roku. 17 sierpnia start we francuskim Lamothe-Landerron. Później ma być runda w niemieckim Wittstock, lokalizacje dwóch kolejnych są dogrywane, a finał będzie 14 października. Najpewniej w Rzeszowie, choć nieoficjalnie wiemy, że Stal rozmawia z Częstochową, Tarnowem i Łodzią.

Kibiców w przypadku Ligi Diamentowej najbardziej interesuje obsada, a ta ma być bardzo mocna. Potwierdzony jest start takich zawodników jak Greg Hancock, Rune Holta, Nick Morris, Bartosz Smektała, Tomasz Jędrzejak, Krystian Pieszczek, Karol Baran, Timo Lahti, Norbert Kościuch, David Bellego czy Peter Ljung. W sumie zaproszenia dostało 25 zawodników. Część z nich jeszcze nie odpowiedziała, ale ustnie zapewniła, że weźmie udział.

Dla żużlowców biorących udział liczyć się będą prestiż i nagrody. Czterech najlepszych otrzyma diamenty o łącznej wartości przekraczającej grubo ponad milion złotych. Dla zwycięzcy będzie 4 karatowy diament za 500 tysięcy. Wszystkie diamenty mają pochodzić z Antwerpii, którą można nazwać europejskim centrum handlu tymże minerałem. Nawrocki spędził ostatnio trochę czasu w Wiedniu, gdzie spotykał się z jednym ze specjalistów z giełdy diamentów w Antwerpii. Tam też diamenty zostaną kupione. Certyfikaty autentyczności i wartości sporządzą najlepsze światowe firmy.

Każdy z zawodników ma wpłacić 1000 euro wpisowego, jako gwarancję startów. Wiemy, że Jędrzejak już to zrobił. Start w imprezie, jak zapewnia prezes Stali, nie jest jednak obarczony wielkim ryzykiem. Najlepsi włożą około 4,5 tysiąca złotych, a wyciągną od 100 do 350 tysięcy złotych. Także zawodnicy spoza czwórki mają dostać wartościowe nagrody.

Nawrocki zapewnia, że już sprzedaży 30 tysięcy biletów (średnio 6 tysięcy na imprezę) na wszystkie zawody pozwoli mu wyjść na zero. Rzekomo zainteresowanie we Francji i Niemczech jest ogromne. Wśród kibiców, na każdym z turniejów, ma być losowany samochód.

ZOBACZ WIDEO Stadion Orła Łódź robi wrażenie! Zobacz na jakim etapie jest budowa

Czy Diamentowa Liga wypali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (38)
 • obserwator SE Zgłoś komentarz
  Kiedyś był już taki sponsor-właściciel. Przejeżdżał na mecz z walizką zielonego papieru, aby zaraz po meczu rozliczyć się z zawodnikami, szczególnie tymi z zagranicy. Później, jak
  Czytaj całość
  już było chudziej z wynikami, aby zachęcić Januszy do przychodzenia na mecze były obiecanki o losowaniu wypaśnego samochodu na koniec sezonu. Samochodu nikt nie powąchał, za to był spadek do niższej ligi. Starsi kibice żużla powinni pamiętać tę postać.
  • Zawsze My Zgłoś komentarz
   no ta obsada to SGP miażdży...6k kibiców z biletami za taką kasę nie tylko miażdży ale też wgniata...w związku z tą ligą oczekuję tylko jednego...newsa o aferze z diamentami w
   Czytaj całość
   tle...
   • moderatorzy na SF są je_nięci Zgłoś komentarz
    Jako że moje wpisy nawołujące do bojkotu pseudored. Ostafińskiego są kasowane (dzisiaj poleciało już kilka) ponawiam apel o nie komentowanie pod newsami pióra w/w egzemplarza, który
    Czytaj całość
    zniszczył dział żużla na SF. To nie jest redaktor sportowy, on dla taniej sensacji sprzedał się jak dziwka. Ostafiński będę to ponawiał, jedynie szmaciarskie zagranie w postaci bana może załatwić sprawę. Widzisz Ostaf, Ty możesz usuwać moje komentarze, ja Twoich gniotów nie mogę. Ciesz się więc że jesteś lepszy, odczuwasz pewnie radość jak po wyrwaniu dziecku z ręki lizaka. Gratuluję.
    • ZIBI1966 Zgłoś komentarz
     Fajna obsada . Szczególnie mega gwiazda Pieszczek :).
     • Lovely Pool Zgłoś komentarz
      Czyżby Holta w przyszłym roku w 2 lidze ? Że tak Rzeszuf chce go sprawdzić?
      • Rzeszowiaczek14 Zgłoś komentarz
       Wszędzie mogą być turnieje oprócz Częstochowy, Gniezna i Grudziądza bo ci dwaj pierwsi to bankruci a trzeci oszuści.
       • krynston Zgłoś komentarz
        Hm, żeby wyjść na zero potrzebuje tylko 6000 kibiców na każdym turnieju. To jest 30000 kibiców. Po 1000 euro od zawodnika to 25000 euro. Diamenty i nagrody warte 700000 PLN czyli 162 000
        Czytaj całość
        euro. Nagrody minus wpisowe od zawodników to jakieś 137 000 euro. Nie licząc innych kosztów wychodzi bilet za jakieś 5 euro. Ciekawe jakie inne koszty do poniesienia- wynajem stadionów, obsługa etc. Może i jakoś się to spina, o ile tyle osób ściągnie na stadiony. Takie turnieje nie są raczej magnesem na kibica, szczególnie w takich nieżużlowych krajach jak Francja czy Niemcy. Zobaczymy jak to wyjdzie.
        • enter Zgłoś komentarz
         Holta ,hehehehehehe,wiedziałem że znajdzie się na liście.
         • LeszczynskiBYK Zgłoś komentarz
          Ani trochę nie wierzę w tego gościa..
          • najlepszy junior 2 ligi Zgłoś komentarz
           Kibiców w przypadku Ligi Diamentowej najbardziej interesuje obsada, a ta ma być bardzo mocna. Potwierdzony jest start takich zawodników jak Greg Hancock, Rune Holta, Nick Morris, Bartosz
           Czytaj całość
           Smektała, Tomasz Jędrzejak, Krystian Pieszczek, Karol Baran, Timo Lahti, Norbert Kościuch, David Bellego czy Peter Ljung. -------- przeciez ta obsada to jakas cienizna a nie bardzo mocna.
           • Joker Biało-Niebieski Zgłoś komentarz
            O ile na początku nie byłem do tego pomysłu przekonany, tak teraz jestem pewien, że wypali. W tym roku może przynieść straty ale zawodnicy ze światowego topu będą się temu
            Czytaj całość
            przyglądać i te diamenty w końcu ich skuszą, przez co możemy niedługo mieć turniej rangi wręcz GP. Pan Nawrocki to geniusz. I jestem pewien, że taki turniej pomoże mu w negocjacjach z zawodnikami odnośnie jazdy w Stali Rzeszów.
            • sibi-gw Zgłoś komentarz
             To mówisz pan, ze we Francji i Niemczech już kolejki przed kasami? No, no... odważna teza.
             • DannyBoy Zgłoś komentarz
              Nawrocki kupi diament za 350 tys., a zwycięzca spienięży go za 280 tys. Podwójnie wygranymi będą jubilerzy.
              Zobacz więcej komentarzy (9)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×