Trzęsienie w Leicester Lions. Pieszczek i Bjerre stracili angaż w Premiership

Krystian Pieszczek, Kenneth Bjerre, Todd Kurtz i James Sarjeant stracili pracę w występującym w brytyjskiej Premiership Leicester Lions. Klub z Beaumont Park poinformował w środę o dokonaniu gruntownej przebudowy składu.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Krystian Pieszczek WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Krystian Pieszczek
W tegorocznej kampanii Leicester Lions dokonało już kilku zmian (wcześniej pożegnano się m.in. z Martinem Vaculikiem), a w środę klub poinformował o dotąd najbardziej radykalnej. Zrezygnowano z usług aż czwórki zawodników: Kennetha Bjerre, Todda KurtzaJamesa Sarjeanta, a także jednego z czterech Polaków w PremiershipKrystiana Pieszczka.

Zmiany w zespole z Beaumont Park to pokłosie domowych porażek w dwóch ostatnich meczach, które zepchnęły zespół do drugiej części tabeli. Nie błysnął w nich także gdańszczanin, który w obu meczach zdobywał po zaledwie cztery punkty.

Nowymi zawodnikami Lisów zostali: Scott Nicholls (w miejsce Bjerre), Josh Auty (w miejsce Pieszczka), Stuart Robson i Connor Mountain (obaj za Kurtza i Sarjeanta). Nicholls i Robson to najbardziej doświadczeni żużlowcy w Premiership, a do niedawna jeszcze zawodnicy Rye House Rockets, które wycofało się z jazdy wskutek problemów finansowych.

Szczególnie angaż Nichollsa to z pewnością spore wydarzenie w żużlowym środowisku na Wyspach. Siedmiokrotny indywidualny mistrz kraju i wieloletni uczestnik cyklu Grand Prix ma pomóc Leicester w realizacji planu, jakim jest awans do play-offów. W tym momencie drużyna prowadzona przez Simona Steada zajmuje szóste miejsce w tabeli, ze stratą trzech punktów do miejsca gwarantującego udział w decydującej fazie sezonu.

Pozyskana czwórka po raz pierwszy zaprezentuje się w barwach Leicester w poniedziałek w wyjazdowym starciu przeciwko Swindon Robins.

ZOBACZ WIDEO Ryszard Czarnecki: PGE IMME ma szansę mieć stałe i ważne miejsce w kalendarzu


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Leicester Lions dobrze zrobiło, decydując się na taki remont składu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×