Niesamowity Niemiec najlepszy w FIM Speedway Youth Gold Trophy 85cc. Fajfer jedenasty

Podobnie jak w półfinale, również w finale Niemiec Norick Bloedorn zdobył komplet punktów w FIM Speedway Youth Gold Trophy 85cc. Na podium stanęli też Duńczyk Stian V. Nielsen i Norweg Mathias Pollestad.

Michał Gałęzewski
Zdjęcie z rywalizacji na miniżużlu WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Zdjęcie z rywalizacji na miniżużlu
Po sobotnich półfinałach, na Stadionie im. Andrzeja Skulskiego w Rybniku-Chwałowicach rozegrano finał FIM Speedway Youth Gold Trophy 85cc. W poprzednich latach w tych zawodach mocno dominowali Duńczycy, którzy w miniżużlu są potęgą i mają około 250 zawodników. Tym razem to jednak nie żużlowiec z półwyspu jutlandzkiego prezentował najwyższą formę.

W pierwszej szóstce co prawda znalazło się miejsce dla czterech zawodników z Danii, ale na podium stanął tylko ubiegłoroczny mistrz, Stian V. Nielsen. Zawodnik ten wygrał cztery wyścigi, a raz został wykluczony i to zadecydowało o tym, że nie mógł posłuchać hymnu swojego kraju.

Skorzystał na tym niesamowicie szybki Niemiec Norick Bloedorn. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów w Rybniku wygrał łącznie 10 biegów i zasłużenie zdobył tytuł. Brązowym medalistą został natomiast Mathias Pollestad. Reprezentant Norwegii, to nadzieja na lepszą żużlową przyszłość tego kraju.

Jedyny Polak, który awansował do finału - Jacek Fajfer spisał się przeciętnie. Po dwóch wyścigach miał co prawda cztery punkty, jednak później było już gorzej i zajął w Rybniku 11. miejsce.

Wyniki:
1. Norick Bloedorn (Niemcy) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Stian V. Nielsen (Dania) - 12 (3,3,w,3,3)
3. Mathias Pollestad (Norwegia) - 11 (1,2,2,3,3)
4. Silas Hoegh (Dania) - 10 (3,0,3,3,1)
5. Rune Thorst (Dania) - 10 (3,1,3,1,2)
6. Nicklas Aagaard (Dania) - 10 (2,3,2,1,2)
7. Lukas Woentin (Szwecja) - 8 (1,1,2,2,2)
8. Gustav Grahn (Szwecja) - 8 (2,2,1,2,1)
9. Maurice Brown (Australia) - 6 (0,3,1,2,d)
10. James Pearson (Australia) - 6 (1,2,2,0,1)
11. Jacek Fajfer (Polska) - 5 (2,2,1,0,0)
12. Jesper Knudsen (Dania) - 5 (2,1,d,d,2)
13. Casper Henriksson (Szwecja) - 4 (0,0,3,0,1)
14. Ludvig Selvin (Szwecja) - 4 (d,0,u,1,3)
15. Jakub Stojanowski (Dania) - 3 (0,0,1,2,d)
16. Theo Johansson (Szwecja) - 3 (1,1,0,1,0)
R1. Wojciech Fajfer (Polska) - NS
R2. Noel Wahlqvist (Szwecja) - NS

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy to dobrze dla światowego żużla, że Niemiec i Norweg stanęli na podium FIM Speedway Youth Gold Trophy 85cc?