KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

PGE IMME: Zenon Plech stawia na Janowskiego, Dudka i Zmarzlika

Zenon Plech - indywidualny wicemistrz świata i jedna z legend Stali Gorzów oraz Wybrzeża Gdańsk czeka na PGE IMME i ma swoich faworytów.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Zenon Plech na PGE Narodowym WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Zenon Plech na PGE Narodowym.
- Zawody na pewno będą interesujące, bo startować ma najlepsza piętnastka PGEE i dobry junior z dziką kartą, Bartosz Smektała. Tacy zawodnicy muszą dostarczyć emocji. Mój faworyt? Cała stawka, ale uważam, że dużo do powiedzenia będą mieli Maciej Janowski, Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik. Oni reprezentują Polskę w Grand Prix i na nich stawiam - mówi Zenon Plech dla speedwayekstraliga.pl.

Plecha spotkaliśmy na gdańskim stadionie już dzień przed zawodami. To spec od nawierzchni, gdański owal "od zawsze" jest dla niego ważny i podchodzi do niego z dużym sentymentem. Co stanowi klucz do wygrywania tutaj? - Jak na każdym torze, start to pięćdziesiąt procent dobrego wyniku. Na tym torze również. Żeby wygrywać biegi po wyprzedzeniach na dystansie, trzeba być w dzisiejszym żużlu wirtuozem - zauważa Zenon Plech.

Dwa łuki o innej geometrii i spora trudność techniczna - to wizytówki toru w Gdańsku, gdzie nie każdy umie się ścigać. - Na pierwszym zawsze atakować trzeba szerzej, a na tym przy parku maszyn raczej przy krawężniku - przypomina "Super Zenon", który przejeździł setki kilometrów po torze Wybrzeża Gdańsk.

W niedzielę będzie się przyglądał PGE IMME z dużą dozą sentymentu do żużla z lat minionych. - Kiedyś w Anglii jeździło się o wielki splendor Elite League Riders Championship, a wygrywali te zawody fantastyczni żużlowcy, jak Ivan Mauger, Barry Briggs lub Ole Olsen. Czekam z niecierpliwością na niedzielne zawody PGE IMME, bo w Gdańsku na pewno będzie na co popatrzeć z racji na jazdę najlepszych zawodników świata - kończy Zenon Plech.

ZOBACZ WIDEO Warunki na torze w Gdańsku coraz bardziej sprzyjają walce. Będzie dużo emocji na PGE IMME?


Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×