Grasstrack: pracowity weekend Martina Smolinskiego. Niemiec najlepszy w Rastede

Martin Smolinski wywalczył komplet punktów w międzynarodowym turnieju indywidualnym, który odbył się na trawiastym torze w Rastede. Podium uzupełnili jego rodacy Bernd Diener i Joerg Tebbe.

Mateusz Kozanecki
Martin Smolinski podczas zawodów na długim torze Materiały prasowe / Martin Smolinski podczas zawodów na długim torze
Martin Smolinski miał pracowity weekend. W sobotę startował w Hertingen, gdzie również był najlepszy. Warto zaznaczyć, że turniej ten zakończył się sporo po godz. 23, natomiast w niedzielę o 14.15 Smolinski startował już w Rastede.

W zawodach na trawiastym torze wzięło udział dwunastu zawodników. Runda zasadnicza składała się z ośmiu wyścigów, wobec czego każdy uczestnik miał do odjechania cztery biegi. Później najlepsza szóstka miała zmierzyć się ze sobą w finale, ale z uwagi na kiepski stan nawierzchni zrezygnowano z przeprowadzenia tej gonitwy.

Martin Smolinski wywalczył komplet punktów, a na podium stanęła jeszcze dwójka jego rodaków - Bernd Diener i Joerg Tebbe.