Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Za zawodnika pod wpływem alkoholu nie ma walkowera. Zwłaszcza jeśli przyjedzie na zawody

Oskar Bober został wykluczony do końca zawodów Start - Motor, gdyż wpadł na badaniu alkomatem. Mylili się jednak ci, którzy sądzili, że goście z trójką Polaków w składzie zostaną dodatkowo ukarani walkowerem.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Wiktor Lampart i Oskar Bober cieszą się z podwójnego zwycięstwa WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Lampart i Oskar Bober cieszą się z podwójnego zwycięstwa

Jak się dowiedzieliśmy w PZM Speed Car Motor Lublin, dostałby walkowera w Gnieźnie, tylko wówczas, gdyby Oskar Bober w ogóle nie przyjechał na te zawody. Druga opcja ukarania drużyny walkowerem to sytuacja, w której po wykluczeniu Bobera do końca meczu zostałoby tylko pięciu zdolnych do jazdy zawodników. W tym konkretnym przypadku zostało jednak sześciu. I nie ma znaczenie, że w tym gronie jest tylko trzech Polaków. Z regulaminu wynika, że powinno być czterech.

- Bober był zgłoszony do zawodów, był też fizycznie w parku maszyn, więc jedyną sankcją wobec niego i drużyny pozostaje wykluczenie go do końca zawodów - słyszymy od jednego ze związkowych działaczy.

W ciemno można jednak założyć, że ta sprawa będzie jeszcze tematem wielu gorących dyskusji. Czy jedyną karą dla żużlowca będącego pod wpływem i jego klubu powinny być trzy literki przy jego nazwisku? Czy nie powinno być jednak tak, że klub powinien jednak wystawić innego żużlowca w jego miejsce? W PZM wyjaśniają nam, że na długo przed tymi zawodami ustalono, że jeśli takie sytuacje będą miały miejsce, to kluby nie będą karane walkowerami. Głównie z tego powodu, że w kadrach nie ma zbyt wielu Polaków, a kontrole alkoholowe mają się nasilić.

Dodajmy, że Bober, w ramach wyrywkowej kontroli, był badany alkomatem trzykrotnie. Potwierdziliśmy tę informację u oficera prasowego policji w Gnieźnie. W pierwszej próbie stwierdzono wyłącznie obecność alkoholu, w drugiej wykryto około 0,4 promila. Z jednej strony ma Bober szczęście, że alkohol nie jest już traktowany jako doping (wszyscy pamiętamy, jakie kłopoty miał swego czasu Darcy Ward), z drugiej i tak może zostać zawieszony, choć nie na tak długo jak w przypadku wykrycia dopingu.

ZOBACZ WIDEO Do czego służy zawodnikom lewa i prawa noga?Czy to dobrze, że Motor nie został ukarany walkowerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (61)
 • Yogi23 Zgłoś komentarz
  To jest jakaś paranoja, wystraczy być zgłoszonym i obecnym w parkingu, to nic, że nachlanym, kogo to interesuje, przepisy na to pozwalają, qrwa jakie bagno.
  • keotarnów Zgłoś komentarz
   czyli pracownik po uzyciu alkoholu moze przebywac na terenie zakładu pracy.
   • Maciek Sancewicz Zgłoś komentarz
    ART. 53 pkt. 4.1 4. W przypadku, gdy u zawodnika stwierdzono pozytywny wynik badania na obecność w organizmie alkoholu lub środków odurzających, jest on wykluczony do końca zawodów, przy
    Czytaj całość
    czym: 1) jeżeli badanie wykonane było przed rozpoczęciem pierwszego biegu zawodów drużynowych, nie dopuszcza się dokonania zmiany w zgłoszeniu do zawodów, co dla zawodów o mistrzostwo Polski i nagrody PZM / SE oznacza, że o godzinie rozpoczęcia zawodów, podanej w zawiadomieniu o zawodach, w parku maszyn musi być regulaminowa liczba zawodników, nie licząc tego zawodnika, ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi z przepisów o KSM, o ile takie przepisy obowiązują w danych zawodach. Powinien być walkower, bo Lublin nie miał regulaminowej liczby Polaków. No ale jak w to u nas - przepisy swoje, praktyka swoje.
    • Na zawsze Start Zgłoś komentarz
     Mimo, że uważam, że dobrze się stało że mecz się odbył to dla mnie to wszystko nie trzyma się kupy. Nie ma walkowera bo zawodnik był w parku maszyn i było łącznie obecnych czterech
     Czytaj całość
     zawodników z polskim paszportem. Natomiast nie ma takiej możliwości by jakakolwiek osoba nietrzeźwa znajdowała się w parku maszyn. Nie było żadnej reakcji kierownika drużyny gości by tą osobę za parku maszyn wyprosić mimo iż miał w tym zakresie pełną wiedzę. Panowie w krawatach.... To jest słabe.
     • Lechu Wlkp. Zgłoś komentarz
      No i bardzo dobrze, że nie było walkowera. Jeszcze tygodniami musielibyśmy słuchać, że by u nas wygrali. A tak delikatny klapsik i do domku. Nie mówiąc już o kibicach, którzy
      Czytaj całość
      zaszczycili stadion przy W25, zwyczajnie bym się wkurwił gdybym musiał wracać do domu po odczytaniu komunikatu sędziego a tak bardzo przyjemnie spędziłem czas.
      • DżonyBravo Zgłoś komentarz
       Bober pił wódke na stypie u Jędrzejaka ! info 100%kmo
       • FOMFNY Zgłoś komentarz
        Jak nie dostanie zawieszenia chociaż na miesiąc, to pójdzie wałek.
        • Rygiel Zgłoś komentarz
         Powinni go wywalić z klubu na zbity pysk.
         • Jacekxyz Zgłoś komentarz
          Ostafa - baranie nie pisz bzdur. Poczytaj regulamin SŻ art. 759, 762 oraz 53, a tak powtarzasz tylko bzdury. Chyba to dla ciebie zbyt duży wysiłek intelektualny, żeby to zrozumieć.
          Czytaj całość
          WALOKWER!
          • AMON Zgłoś komentarz
           Oskar Bober wraz z Pawłem Miesiącem byli widziani wczoraj w pubie "Zielony" na ul. 3 Maja w Gnieźnie :)
           • Forest Zgłoś komentarz
            W swietle ostatnich afer dopingowych to jest smieszne. Dyskwalifikacje i odbieranie punktow Rosjanom, ktorzy zagrozenia przez to nie powodowali, a tu g.wniarz przyjezdza na bani i nic. Klub tez
            Czytaj całość
            ukarze go symbolicznie, bo jest potrzebny na PO. Wg mnie przynajmniej rok dyswalifikacji. Ale to Polska, thc to doping, ale alko ok. Zacytuje klasyka - tu jest Polska i tu sie pije.... Wstydze sie, ze ta ameba jezdzila w Orle...
            • dawidZG Zgłoś komentarz
             Porucznik ostafiński na posterunku.
             • yogi2360 Zgłoś komentarz
              Czy ktoś z PZM lub GKSŻ zdaje sobie sprawę jakim zagrożeniem na torze może być pijany żużlowiec? Za to kara powinna być bardzo dotkliwa i surowa.
              Zobacz więcej komentarzy (22)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×