Liga norweska: Glenn Moi poprowadził Elgane do wygranej. Trzech Polaków na torze

W niedzielę na torze Lunner Speedway niedaleko Oslo rozegrany został turniej w ramach IV rundy ligi norweskiej. Po zwycięstwo sięgnęła ekipa Elgane MSK, dla której 17 punktów zdobył Glenn Moi. W zawodach wystąpiło trzech Polaków.

Mateusz Kozanecki
Rafael Evensen (z lewej) przygotowuje się do startu Archiwum prywatne / Tomasz Fryza/Oslo MK / Na zdjęciu: Rafael Evensen (z lewej) przygotowuje się do startu
Glenn Moi po raz kolejny zaimponował formą. Dzień wcześniej wywalczył komplet osiemnastu punktów, a w niedzielę doznał zaledwie jednej porażki - w ostatnim biegu zawodów uległ Trulsowi Kamhaugowi. Średnia Moia w lidze to aktualnie 2,889 pkt/bieg.

Zawody zakończyły się wygraną Elgane MSK, które o trzy punkty wyprzedziło NMK Kristiansand. Podium uzupełniła drużyna Oslo MK, a siedem "oczek" do dorobku zespołu dołożył Tomasz Fryza.

Oprócz niego na obiekcie Lunner Speedway zaprezentowało się jeszcze dwóch Polaków - Rafael Evensen i Marek Bieniaszewski. Obaj startowali w Norge NMF. Lepiej spisał się Bieniaszewski, który zdobył 4 punkty. Evensen zapisał przy swoim nazwisku dwa "oczka".