WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zapraszamy kibiców do zagrania w serialu "39 i pół" - po konferencji prasowej w Zielonej Górze

W czwartek odbyła się konferencja prasowa dotycząca szczegółów kręcenia serialu "39 i pół" w Zielonej Górze. Udział w niej wzięła ekipa serialu: Justyna Pawlak - producentka, Łukasz Jaworski - reżyser, Alan Andersz -aktor, Łukasz Jeszutek i Tomasz Naumiuk - operatorzy, a także prezydent miasta Zielona Góra, Janusz Kubicki oraz prezes ZKŻ SSA, Robert Dowhan. Na zakończenie konferencji dotarł sam główny bohater serialu, Tomasz Karolak.
Ewelina Bielawska
Ewelina Bielawska

Na wstępie "matka" serialu, Justyna Pawlak wytłumaczyła jak wyglądała sprawa związana z nakręceniem odcinków w Zielonej Górze. W pierwszej zaś serii twórcy przedstawili Zieloną Górę, kręcąc sceny w Pułtusku czym kibice byli bardzo oburzeni: - W pierwszej serii serialu nie opłacało nam się jechać do Zielonej Góry, gdyż była to jednak bardzo duża operacja przyjechać tak daleko. Następnego dnia zadzwonił jednak do mnie scenarzysta i powiedział, że całe miasto grzmi i chcą mnie generalnie powiesić. Mówił, że wydzwania do niego prezydent. Więc odpowiedziałam mu na to - dobrze, to niech w takim razie do mnie zadzwoni. Nie wierzyłam, że za pięć minut dostanę ten telefon, a tak właśnie się stało. Pan prezydent powiedział, że mieszkańcom Zielonej Góry jest strasznie przykro, że film został nakręcony w Pułtusku, a nie w tym mieście i zapraszał byśmy przyjechali. Następnie zostałam zaproszona na mecz w zeszłym roku 1 czerwca i bardzo mi się spodobało. Byłam pod wrażeniem tej atmosfery, dlatego chciałabym, żeby taka została przedstawiona w serialu. Pomyślałam, że rozwiniemy sobie ten wątek zielonogórski. Potem sama kłóciłam się z Domanem Nowakowskim, kiedy w którymś momencie nie zaplanował żadnej sceny na meczu. Zaczęliśmy rozmawiać z władzami miasta i klubem, że musimy to zrobić wspólnymi siłami, ponieważ bez żadnego wsparcia by się to nie udało - dodała.

Na konferencji obecny był również Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, który nie ukrywał zadowolenia z faktu, iż nareszcie "prawdziwa" Zielona Góra zostanie pokazana w filmie. - Bardzo cieszy mnie fakt, iż udało się doprowadzić do sytuacji takiej, że Zielona Góra znajdzie się w tym serialu. To prawda, że po pierwszym epizodzie, gdzie zielonogórzanie nie mogli rozpoznać swego miasta, ponieważ był kręcony odcinek w Pułtusku, staraliśmy się aby to prawdziwe miasto zafunkcjonowało i udało się na szczęście do tego doprowadzić. Będą przedstawione elementy z Zielonej Góry, nie tylko stadion, gdyż będą jeszcze inne ujęcia. Wierzę w to, iż to piękne miasto zaprezentuje się w sposób taki jak sobie producenci i wszyscy występujący w tym serialu wymarzyli. Cieszę się, że Zielona Góra pokaże się w tak dobrym serialu jak ten, ponieważ myślę, że większość ogląda ten film.

Ekipa zapytana o przebieg kręcenia scen podała harmonogram i kolejność, w jakiej będą one kręcone. - Dzisiaj zaczynamy ok. godz. 20.00 zdjęcia przy Palmiarni, jest to bardzo fotogeniczne miejsce. Będziemy kręcić sceny w nocy, więc myślę, że ładnie się ten obiekt zaprezentuje. Również dziś kręcimy na terenie aeroklubu, u nas w serialu to miejsce będzie grało lotnisko. Tam jest przyznaję również uroczy plener, coś innego niż zwykłe lotnisko. Myślę, że Zielona Góra tak jak się spodziewamy wypadnie bardzo ładnie i wszyscy będziecie zadowoleni. Przyjechaliśmy tutaj ograniczoną ekipą 40-osobową. Jutro od popołudnia będziemy kręcić sceny na deptaku, gdyż chcemy pokazać urok starego miasta. W sobotę siedzimy generalnie już na stadionie. Będą również zawodnicy, którzy będą trenować na torze. Będziemy inscenizować wyścig. W niedzielę natomiast najważniejsze będzie nakręcenie całej historii związanej z meczem, nie z jeżdżeniem – przedstawił Tomasz Naumiuk.

- Mamy dużo osób funkcyjnych na stadionie, ale mamy jeszcze do dzisiaj problem, kto zagra te osoby z Gorzowa. Nikt się nie chce na to zgodzić, nie mamy kierownika drużyny i trenera – dodał prezez ZKŻ SSA, Robert Dowhan.

Justyna Pawlak zdradziła, w których odcinkach będzie najwięcej "wiało" Falubazem. - W III serii serialu będzie bardzo dużo ujęć z Zielonej Góry. Nasz bohater będzie miał pub, który będzie się nazywał "Dirty track" i to jest taki speedway - rock cafe, w którym wiszą Wasze motory, plastrony, więc będzie to widoczne przez całą serię. Jeśli chodzi o zdjęcia, z którymi tutaj przyjechaliśmy, są to trzy odcinki - 8, 11 i 12. Ósmy odcinek to zjazd klasowy Darka Jankowskiego, więc myślę, że bardzo ciekawa rzecz. Od razu zaznaczam, że zdjęcia szkoły będziemy kręcić w jednej z placówek w Warszawie. I w tym odcinku będzie pierwszy wjazd do Zielonej Góry przy bardzo romantycznej i sentymentalnej piosence. W odcinku 11-tym połowę odcinku będzie trwał mecz Falubazu z Gorzowem, to wywołuje za każdym razem wielkie emocje. Będziemy pokazywać entuzjazm na trybunach, a poza tym będzie tam miała miejsce scena dramatyczna pomiędzy Patrykiem a jego żoną z Zielonej Góry, Martą. Wszystko to toczyć się będzie w parku maszyn. Będzie miała miejsce również tam scena odśpiewania piosenki przez głównego bohatera, Darka Jankowskiego. Seria ta będzie emitowana jesienią.

- Zapraszamy więc na sobotę, 23 maja wszystkich fanów Falubazu z szalikami i koszulkami na stadion przy ulicy Wrocławskiej. Tam będą mieli możliwość zagrania w serialu. Od godz. 13.00 będziemy wpuszczać na stadion, a godzinkę później będziemy kręcić już sceny potrzebne do serialu. Przed wejściem na stadion trzeba będzie podpisać deklarację ze zgodą na umieszczenie swojego wizerunku w filmie. To będzie warunkiem wejścia na stadion. Zależy nam na jak największej liczbie osób. Nakręcimy mecz z Gorzowem, natomiast w niedzielę dodamy same urywki stadionu pełnego kibiców - mówią przedstawiciele serialu.

Alan Andersz, grający w serialu syna głównego bohatera będzie na meczu żużlowym po raz pierwszy. - W odcinku do Zielonej Góry przyciąga mnie tylko i wyłącznie dziewczyna. Prywatnie jak najbardziej i najchętniej do niedzieli zostanę i popatrzę na ten pojedynek. Myślę, że się wkręcę w ten temat. Zielona Góra bardzo mi się spodobała, dziewczyny również bardzo fajne, co wiemy już z filmu – podsumował z uśmiechem aktor.

Między godz. 14.00 a 19.30 będą na torze startować zawodnicy Falubazu. Klub przygotował pamiątkowe zaproszenia na sobotę. Wszystkie osoby, które przyjdą 23 maja otrzymają je wraz biletem pamiątkowym. W piątek, 22 maja o godz. 9.00 ekipa wraz z Tomaszem Karolakiem odwiedzi SP nr 8 znajdującą się na ul. Kąpielowej. Tam Karolak opowie parę słów o filmie i pracy.

konfzg2.jpg
Konferencja prasowa w klubieKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (47):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • do GAGATEK 0
  TY I TEN TWÓJ ŚMIESZNY KLUBIK BEZ TRADYCJI I SUKCESÓW wyssttaarczy
  Odpowiedz Zgłoś
 • falubaziara 0
  wszyscy z gorzowa tak pisza bo zazdroszcza!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • de 0
  Pozdrowienia dla normalnych kibiców z całej Polski a szczególnie dla LUblina :)
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (44)
Pokaż więcej komentarzy (47)
Pokaż więcej komentarzy (47)
Pokaż więcej komentarzy (47)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×