W sobotę III Mistrzostwa Gniezna. Będzie rywalizacja byłych zawodników Startu

Na najbliższą sobotę (29 września) zaplanowane zostały III Ogólnopolskie Mistrzostwa Gniezna. Oprócz rywalizacji żużlowców-amatorów, organizatorzy przewidzieli przeprowadzenie miniturnieju z udziałem byłych zawodników Startu.

Mateusz Kozanecki
Stadion Startu Gniezno WP SportoweFakty / Mateusz Domański / Na zdjęciu: Stadion Startu Gniezno
Pierwsza edycja turnieju odbyła się 25 września 2016 roku. Z kompletem punktów zwyciężył Mariusz Wesołowski, a podium uzupełnili Przemysław Nowak i Rafał Koszałka. Rok później najlepszy był Mateusz Durkowiak, przed Michaelem Walczakiem oraz Przemysławem Nowakiem.

Tym razem rywalizacja toczyć się będzie z zachowaniem podziału na grupy, podobnie jak miało to miejsce w cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup. Dodatkowo w Gnieźnie gościnnie wystąpią byli zawodnicy Startu z Adamem i Tomaszem Fajferami na czele.

- W tym roku gościnnie pojadą byli zawodnicy Startu Gniezno, a także przedstawiciele flat tracku. Podczas zawodów zbierać będziemy fundusze na leczenie Bartosza Labrenza. Dziękujemy GTM Start Gniezno oraz GOSiR Gniezno, a także lokalnym sponsorom za pomoc w ogranizacji turnieju - powiedział prezes AKŻ Waleczne Orły Gniezno, Błażej Skrzeszewski.

Początek zawodów zaplanowany został na godz. 14.00. Wstęp dla kibiców jest wolny, ponadto otrzymać będzie można darmowy program zawodów.