Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Spór pomiędzy Wybrzeżem i Kacprem Gomólskim zakończony. Obie strony nie wykluczają współpracy

Ugodą zakończył się spór pomiędzy Kacprem Gomólskim a Wybrzeżem Gdańsk, który dotyczył nałożonej przez klub kary na zawodnika. Obie strony przyznały, że po sezonie mogą usiąść do rozmów transferowych.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Kacper Gomólski w barwach Zdunek Wybrzeża WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Kacper Gomólski w barwach Zdunek Wybrzeża

Przypomnijmy, że cała sytuacja dotyczyła wydarzeń po ostatnim spotkaniu sezonu 2017. W ostatnich godzinach sprawa została załatwiona polubownie. - Usiedliśmy ze sobą, porozmawialiśmy szczerze i wypracowaliśmy porozumienie. Nie ma sensu w tej sytuacji angażować w tę sprawę Trybunał PZMot. Menedżer Kacpra Gomólskiego jest z Gdańska, dogadaliśmy się i sprawa jest zakończona - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes gdańskiego klubu. Sytuację potwierdził Krystian Plech, który prowadził rozmowy w imieniu żużlowca.

Czy w takiej sytuacji możliwy jest powrót Kacpra Gomólskiego w przyszłości? - Jestem przedsiębiorcą i biznes wiąże się z tym, że nie można się na nikogo gniewać. Jesteśmy w stanie rozmawiać z każdym i za nikim nie zatrzaskujemy drzwi. Nie widzę przeciwwskazań, by po zakończeniu sezonu podjąć rozmowy - ocenił Tadeusz Zdunek.

Sam zawodnik na razie nie chce myśleć o kolejnym sezonie. - Doszedłem do porozumienia na temat nałożonej na mnie kary i powód przez który odszedłem jest już zakończony. Z Prezesem wszystko sobie wyjaśniliśmy i ręce podaliśmy. Na tę chwilę mam ważny kontrakt z Falubazem. Oprócz dzisiejszego spotkania, został drużynie z Zielonej Góry jeden mecz i chcę pozostać w gotowości, by pomóc utrzymać mój obecny klub - podkreślił Kacper Gomólski.

- Nie widzę przeszkód, by po sezonie podjąć rozmowy z Wybrzeżem, jak tylko gdański klub będzie mnie chciał. Zawsze z sentymentem wracam do Gdańska i tym bardziej cieszę się, że miałem okazję do jazdy w Memoriale Henryka Żyto - dodał zawodnik.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po gorzowsku

Czy Zdunek Wybrzeże i Kacper Gomólski powinni po sezonie usiąść do rozmów w sprawie kontraktu na 2019 rok?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14):
Zobacz więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×