Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Truls Kamhaug bezkonkurencyjny w Oslo. Były zawodnik GKM-u na podium

Zwycięstwem Trulsa Kamhauga zakończyły się klubowe mistrzostwa na torze Lunner koło Oslo. 19-latek zapisał na swoim koncie komplet punktów. Drugie miejsce zajął Tomasz Fryza, a podium uzupełnił były zawodnik GKM-u Grudziądz Christian Endrich.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Podium zawodów w Mjosa (od lewej: Tomasz Fryza, Truls Kamhaug, Christian Endrich) Archiwum prywatne / Lina Topstad / Na zdjęciu: Podium zawodów w Mjosa (od lewej: Tomasz Fryza, Truls Kamhaug, Christian Endrich)

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

W zawodach wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w drużynie Oslo MK. Bezkonkurencyjny był Truls Kamhaug, który wygrał wszystkie swoje biegi i wywalczył tym samym komplet punktów.

O tym, kto zajmie drugie i trzecie miejsce, decydował wyścig dodatkowy. W nim Tomasz Fryza pokonał Christiana Endricha. 54-letni Endrich w przeszłości startował w rozgrywkach polskiej ligi. W latach 80. XX wieku zdobywał punkty dla GKM-u Grudziądz.

Na starcie pojawiło się jeszcze czterech Polaków. Sławomir Pawłowski był piąty z dorobkiem dziewięciu punktów, Rafael Evensen zajął jedenaste miejsce, Damian Pawłowski dwunaste, a Adam Kosiarek czternaste.

Wyniki:
1. Truls Kamhaug - 15 (3,3,3,3,3)
2. Tomasz Fryza - 13+3 (2,3,2,3,3) - 1. miejsce w biegu dodatkowym
3. Christian Endrich - 13+2 (3,2,3,2,3) - 2. miejsce w biegu dodatkowym
4. Arne Svendsen - 11 (3,3,2,3,0)
5. Sławomir Pawłowski - 9 (1,2,1,2,3)
6. Kim-Erik Hofsmarken - 8 (2,3,3,-,-)
7. Tommy Hammar - 8 (2,1,-,3,2)
8. Nicolay Jorgensen - 8 (2,1,3,2)
9. Rolf Imeslund - 7 (1,2,0,2,2)
10. Einar Ragnhildrud - 7 (2,1,2,2,-)
11. Rafael Evensen - 6 (0,2,3,1,0)
12. Damian Pawłowski - 5 (2,3,0,0,0)
13. Tore Tangen - 5 (3,2,-,-,-)
14. Adam Kosiarek - 5 (0,1,0,2,2)
15. Haavard Bjorge-Nilsen - 4 (3,1,0,0,-)
16. Isak Skoglund - 4 (3,1,-,-,-)
17. Jarle Evensen - 1 (1,0,-,-,-)

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany

Czy śledzisz wyniki zawodów w Norwegii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2):
 • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
  Były to zawody o tytuł najlepszego zawodnika Oslo MK. Trochę niespotykane zawody, w Polsce bynajmniej ostatnio takich już nie ma. Wygrał faworyt oczywiście jeden z super talentów
  Czytaj całość
  Norweskiego żużla Truls Kamhaug. W innych klubach są Jarle Skjaeveland, Glenn Moi i Lasse Fredriksen który e tym roku w żadnym ligowym meczu nie pojechał, zdecydowano że lepiej jeździć w Szwecji i tak było, jeździł dobrze w Valsarnie Hagfors która w 1 roku po przerwie walczyła w PO Allsvenskan, jeszcze lepiej jeździł w 2 lidze. W Danii też nie raz był na 1 i 2 lidze. Najstarszy Glenn Moi ma 22 lata, Lasse 19, Truls 18 tak samo Skjaeveland. Jest jeszcze 18 letni Espen Sola, imię dostał po Espenie Bredesenie :)
  • baraboszkin Zgłoś komentarz
   ...pamiętam Krystiana Endricha, przyjeżdżał z GKM-em Grudziądz do biednej jak mysz kościelna Sparty w połowie lat 80... sierpień 1985 - pojedynek na dnie drugoligowej tabeli Sparta-GKM
   Czytaj całość
   Grudziądz, walczą dwie najgorsze ligowe drużyny w Polsce, na Olimpijskim raptem kilkaset osób, a co ciekawe, w jedynej kasie tego dnia zabrakło programów (?), bieg 5 - ze strony GKM-u Sokołowski i Endrich, ze strony Sparty Kułtucki i z taktycznej (już w piątym biegu !) Glinka za beznadziejnego Bg.Jądera...Sparta dostawała wtedy regularne baty, wygranie przez nią biegu graniczyło z cudem, a tymczasem ludzie przecierają oczy ze zdumienia, bo oto Glinka walczy z Sokołowskim o prowadzenie, a co było wtedy szokiem Kułtucki walczy z Endrichem o 1 punkt (zazwyczaj wtedy drugi zawodnik Sparty jechał daleko za rywalami i mijał łuki szosowo, jeśli się wcześniej nie wywrócił), publika oniemiała - dwóch Spartan walczy o punkty (!), co ciekawe - kompletnie nic nie było widać, środek lata, sędzia przysnął i roszenie było dopiero po tym biegu, ostatecznie po dawno nie widzianych emocjach, w tumanach kurzu Glinka przyjechał przed Sokołowskim, a Kułtucki na samej kresce o błysk szprychy minął Endricha, dostał takie owacje od wiernej garstki na trybunie głównej jakby mistrzem jakimś został, a mama Karola Kułtuckiego na tejże trybunie aż się popłakała ze wzruszenia...takie to były czasy, to był taki emocjonujący przerywnik w samym środku bryndzy lat 80 na Olimpijskim (mijanka lat kryzysowych), akurat z udziałem Endricha właśnie, niechlubnym, bo przywieźć śliwkę ze Spartą to była plama, więcej już go tego dnia na tor nie puścili, co ciekawe w tym meczu Heniek Piekarski ze Sparty jeździł pod piątką w GKM-ie Grudziądz, gdzie odbywał służbę wojskową, a Jerzy Budzeń z GKM-u szalał wtedy po torze dziwną techniką - odbijając się od band, oczywiście nie muszę dodawać, że Sparta, co było wtedy codziennością dostała od GKM-u baty... rok wcześniej (1984) Endrich miał na Olimpijskim bardzo dobry, dużo lepszy występ, a Sparta dostała megasromotnie w tyłek, później jeszcze w sezonie'88 przyjechał Krystian do Wrocławia z KKŻ-em Krosno, ale to już wówczas Krosno dostało, Sparta się już podnosiła... takie to były dzieje ligowych występów Endricha we Wrocławiu, zdaje się, że nawet mam gdzieś jego autograf...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×