WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Składy drużyn - PGE Ekstraliga 2019

Od 1 do 14 listopada w Polsce trwał okres transferowy (kolejny rozpocznie się w trakcie sezonu). Prezentujemy aktualne składy drużyn z PGE Ekstraligi na sezon 2019.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maciej Janowski (kask czerwony) i Janusz Kołodziej (kask biały)

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2018 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2019 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został potwierdzony, lub oficjalnie poinformowali, że zrobią to w terminie 1-14 listopada.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

Kolejne okienka transferowe:
1. 15 maja - 31 maja,
2. 15 lipca - 31 lipca,
3. 1 września - 15 września,
4. 1 listopada - 14 listopada

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje.

News aktualizowany na bieżąco.


Fogo Unia Leszno

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Jarosław Hampel Polska 1982 1,847
Janusz Kołodziej Polska 1984 2,013
Brady Kurtz Australia 1996 1,423 i 1,800 (2. liga - nsk)
Jaimon Lidsey Australia 1999 0,00 (nsk) i 2,000 (2. liga)
Piotr Pawlicki Polska 1994 2,043
Emil Sajfutdinow Rosja 1989 2,216
Juniorzy:
Dominik Kubera Polska 1999 1,619 i 2,071 (2. liga - nsk)
Wiktor Lis Polska 1999 -
Tymoteusz Picz Polska 2002 -
Kacper Pludra Polska 2002 1,375 (2. liga - nsk)
Krzysztof Sadurski Polska 2003 -
Bartosz Smektała Polska 1998 1,889 i 2,133 (2. liga - nsk)
Szymon Szlauderbach Polska 1999 0,833 (nsk) i 1,849 (2. liga)

Menedżer: Piotr Baron
Przyszli: -
Odeszli: Trofimow (Lublin), Lutowicz (Poznań)


truly.work Stal Gorzów

Zawodnik Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Adam Ellis Wielka Brytania 1996 1,556 (2. liga - nsk)
Filip Hjelmland Szwecja 1998 -
Krzysztof Kasprzak Polska 1984 2,215
Peter Kildemand Dania 1989 1,346
Erik Riss Niemcy 1995 0,00 (1. liga - nsk)
Anders Thomsen Dania 1994 2,346 (1. liga)
Szymon Woźniak Polska 1993 1,638
Bartosz Zmarzlik Polska 1995 2,574
Juniorzy:
Mateusz Bartkowiak Polska 2003 -
Hubert Czerniawski Polska 2000 0,516 (nsk)
Bartosz Hassa Polska 1998 -
Rafał Karczmarz Polska 1999 1,378
Kamil Pytlewski Polska 2003 -
Alan Szczotka Polska 2001 0,545 (nsk)

Trener: Stanisław Chomski
Przyszli: Kildemand (Tarnów), Thomsen (Gdańsk), Riss (Piła - powrót z wyp.), Nowacki (Ostrów - powrót z wyp.), Studziński (Ostrów - powrót z wyp.), Ellis (Ostrów)
Odeszli: Sundstroem (Rybnik), Vaculik (Zielona Góra), Walasek (Ostrów), Studziński (Bydgoszcz), Nowacki (Ostrów)


Betard Sparta Wrocław

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Gleb Czugunow Rosja 1999 1,208 (nsk)
Max Fricke Australia 1996 1,568
Jakub Jamróg Polska 1991 1,742
Maciej Janowski Polska 1991 2,191
Vaclav Milik Czechy 1993 1,403
Tai Woffinden Wielka Brytania 1990 2,232
Juniorzy:
Maksym Drabik Polska 1998 2,034
Wiktoria Garbowska Polska 2001 -
Przemysław Liszka Polska 2000 0,684 (nsk) i 0,286 (2. liga - nsk)
Patryk Wojdyło Polska 1999 0,636 (nsk)

Trener: Dariusz Śledź
Przyszli: Jamróg (Tarnów)
Odeszli: Lebiediew (Daugavpils), Dróżdż (Częstochowa), Dul (Opole), Gzyl (Tarnów)


forBET Włókniarz Częstochowa

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Damian Dróżdż Polska 1996 0,353 (nsk)
Witalij Kowal Ukraina 2001 -
Fredrik Lindgren Szwecja 1985 2,146
Leon Madsen Dania 1988 2,443
Adrian Miedziński Polska 1985 1,663
Paweł Przedpełski Polska 1995 1,478
Bartosz Świącik Polska 1997 0,387 (nsk)
Sebastian Ułamek Polska 1975 1,444 (2. liga - nsk)
Matej Zagar Słowenia 1983 1,731
Juniorzy:
Michał Gruchalski Polska 1998 1,185
Bartłomiej Kowalski Polska 2002 0,767 (1. liga)
Jakub Miśkowiak Polska 2001 1,421 (1. liga)
Monika Nietyksza Polska 2001 -
Mateusz Świdnicki Polska 2001 0,125 (nsk)

 Trener: Marek Cieślak
Przyszli: Przedpełski (Toruń), Kowal, Dróżdż (Wrocław), J.Miśkowiak (Łódź), Ułamek (Opole), Kowalski (Kraków)
Odeszli: Majchrzak (Gdańsk), Kudriaszow (Gniezno), Musielak (Łódź), Lyager (Piła), Woźniak (Poznań), Bialk (Częstochowa)


Get Well Toruń

Zawodnik Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Kasper Andersen Dania 1998 -
Jason Doyle Australia 1985 2,048
Chris Holder Australia 1987 1,733
Jack Holder Australia 1996 1,708
Rune Holta Polska 1973 1,673
Niels Kristian Iversen Dania 1982 1,810
Norbert Kościuch Polska 1984 2,208 (1. liga)
Mathias Nielsen Dania 1999 -
Tim Soerensen Dania 2000 -
Juniorzy:
Maksymilian Bogdanowicz Polska 1998 1,378 (1. liga)
Justin Stolp Polska 2001 -
Jakub Janik Polska 2000 -
Filip Nizgorski Polska 2002 -
Igor Kopeć-Sobczyński Polska 1999 0,853
Aleks Rydlewski Polska 2002 -

Menedżer: Jacek Frątczak
Przyszli: Kościuch (Łódź), Bogdanowicz (Gniezno), Kiełbasa (Krosno), Kościelski (Opole - powrót z wyp.), Soerensen, Andersen, Nielsen, Nizgorski (Grudziądz)
Odeszli: Kaczmarek (Tarnów), Przedpełski (Częstochowa), Kościelski (Ostrów), Kiełbasa (Łódź)


MRGARDEN GKM Grudziądz

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Kenneth Bjerre Dania 1984 1,914
Krzysztof Buczkowski Polska 1986 1,537
Roman Lachbaum Rosja 1998 -
Antonio Lindbaeck Szwecja 1985 1,758
Artiom Łaguta Rosja 1990 2,390
Przemysław Pawlicki Polska 1991 1,831
Juniorzy:
Fabian Lotarski Polska 2001 -
Kacper Łobodziński Polska 2004 -
Fabian Ragus Polska 2003 -
Patryk Rolnicki Polska 1998 0,900
Marcin Turowski Polska 1999 0,939 (1. liga)
Kamil Wieczorek Polska 1998 0,750

Trener: Robert Kempiński
Przyszli: Bjerre (Tarnów), Rolnicki (Tarnów), Turowski (Gdańsk)
Odeszli: Huckenbeck (Łódź), Pieszczek (Gdańsk), Nizgorski (Toruń), Wawrzyniak (Łódź), Zieliński (Gdańsk), D.Lotarski (Opole)


Falubaz Zielona Góra

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Patryk Dudek Polska 1992 2,173
Michael Jepsen Jensen Dania 1992 1,918
Sebastian Niedźwiedź Polska 1997 1,000
Nicki Pedersen Dania 1977 2,432
Piotr Protasiewicz Polska 1975 1,556
Martin Smolinski Niemcy 1984 -
Martin Vaculik Słowacja 1990 2,093
Juniorzy:
Nikodem Bartoch Polska 2001 -
Damian Boduch Polska 2000 -
Sebastian Helwig Polska 2001 -
Norbert Krakowiak Polska 1999 1,289 (1. liga)
Jakub Osyczka Polska 2000 0,100 (2. liga - nsk)
Damian Pawliczak Polska 1999 0,875 (nsk)
Wojciech Pilarski Polska 1998 -
Mateusz Tonder Polska 1999 0,619 (nsk)
Nile Tufft Polska 2001 0,00 (1. liga - nsk)

Trener: Adam Skórnicki
Przyszli: Pedersen (Tarnów), Vaculik (Gorzów), Krakowiak (Gniezno), Tufft (Lublin - powrót z wyp.), Osyczka (Poznań - powrót z wyp.)
Odeszli: Zengota (Lublin), Gomólski (Gdańsk), Thorssell (Gdańsk), Zgardziński, Hansen (Opole)


Speed Car Motor Lublin

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Andreas Jonsson Szwecja 1980 2,389 (1. liga)
Robert Lambert Wielka Brytania 1998 2,174 (1. liga)
Dawid Lampart Polska 1990 1,985 (1. liga)
Grigorij Łaguta Rosja 1984 -
Mikkel Michelsen Dania 1994 2,296 ((1. liga)
Paweł Miesiąc Polska 1985 1,902 (1. liga)
Grzegorz Zengota Polska 1988 1,576
Juniorzy:
Kacper Gosik Polska 2002 -
Maciej Kuromonow Polska 1998 0,429 (1. liga - nsk)
Wiktor Lampart Polska 2001 1,985 (1. liga)
Wiktor Trofimow Polska 1999 1,831 (2. liga)

 Trener: -
Przyszli: Michelsen (Gdańsk), Zengota (Zielona Góra), Trofimow (Leszno), Kuromonow (Łódź - powrót z wyp.), Łaguta
Odeszli: Masters (Ostrów), Bober (Piła), Kling (Gdańsk), Tufft (Zielona Góra), Konieczny (Tarnów), Jeleniewski (Łódź), Peroń (koniec kariery)

ZOBACZ WIDEO Smektała nie zamierza wyrzucać taty z parku maszyn



Kto w 2019 roku zostanie mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (65):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • SpeedwayFan1920 0
    Moje typy:
    1. Zielona Góra
    2. Unia Leszno
    3. Sparta Wrocław
    4. Włókniarz Częstochowa
    5. GKM Grudziądz
    6. Stal Gorzów
    7. Get Well Toruń
    8. Motor Lublin
    To tylko i wyłącznie moje typy i nikt nie musi się z nimi zgadzać. Moim zdaniem i tak wszystko zweryfikuje tor ale można pobawić się w typowanie bo czemu nie. Pozdrawiam kibiców żużla z każdego miasta!
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • toruniak30 0
    1.Unia
    2.Falubaz
    3.Sparta
    4.Get Well
    5.Włókniarz
    6.GKM
    7.Stal
    8.Motor
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • HR_Sparta 0
    1. Wrocław
    2. Częstochowa
    3. Leszno
    4. Zielona Góra
    5. Grudziądz
    6. Lublin
    7. Gorzów
    8. Toruń
    Tak byłoby ciekawie.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (62)
Pokaż więcej komentarzy (65)
Pokaż więcej komentarzy (65)
Pokaż więcej komentarzy (65)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×