Broc Nicol najlepszy w Perris. Trzech młodzieżowców na podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Brady Kurtz i Broc Nicol
Newspix / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Brady Kurtz i Broc Nicol

Zwycięstwem Broca Nicola zakończył się sobotni turniej indywidualny, który rozegrany został na torze w kalifornijskim Perris. Na podium stanęło jeszcze dwóch młodzieżowców - Luke Becker oraz Max Ruml.

W zawodach dywizji I wzięło udział dziesięciu zawodników i rezerwowy. Każdy z nich miał do odjechania po cztery wyścigi. Następnie rozegrany został bieg ostatniej szansy dla żużlowców sklasyfikowanych na pozycjach 3-6. Najlepsza dwójka uzupełniała stawkę finału.

Runda zasadnicza zakończyła się triumfem Luke'a Beckera. Zawodnik reprezentujący w polskiej lidze barwy Stali Rzeszów zdobył komplet punktów. W finale musiał jednak uznać wyższość Broca Nicola. Podium zawodów uzupełnił kolejny z młodzieżowców Max Ruml.

Na ósmej pozycji sklasyfikowany został starszy brat Grega Hancocka - David. 54-latek zdobył trzy punkty w fazie zasadniczej, a następnie triumfował w biegu dodatkowym.

Warto dodać, że w dywizji II triumfowała Hayley Perrault, która brała również udział w turnieju głównym. Zdobyła w nim jedno "oczko", co pozwoliło jej na zajęcie dziesiątego miejsca.

Wyniki: 1. Broc Nicol - 9+3+3 - 1. miejsce w finale 2. Luke Becker - 12+2 - 2. miejsce w finale 3. Max Ruml - 7+2+1 - 3. miejsce w finale 4. Austin Novratil - 10+d - defekt w finale 5. Russell Green - 9+1 - 3. miejsce w biegu ostatniej szansy 6. Dillon Ruml - 5+0 - 4. miejsce w biegu ostatniej szansy 7. Tyson Talkington - 2+3 - 1. miejsce w biegu dodatkowym 8. David Hancock - 3+2 - 2. miejsce w biegu dodatkowym 9. Chance Grove - 2+ns - nie startował w biegu dodatkowym 10. Hayley Perrault - 1 11. Rohn Zellner - 1

Bieg dodatkowy. Talkington, Hancock, Grove (ns) Bieg ostatniej szansy. Nicol, M. Ruml, Green, D. Ruml Finał. Nicol, Becker, M. Ruml, Novratil (d)

Czy Broc Nicol powinien trafić do polskiej ligi?