KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Decyzje Zespołu ds. Licencji. Kluby muszą zapłacić za brak szkolenia. Niektórzy dostali mocno po kieszeni

Zespół ds. Licencji sprawdził, jak kluby wywiązały się z obowiązku szkolenia młodzieży. Prezesi już dostali informację o kwotach, które muszą zapłacić za niespełnienie regulaminowego warunku. Wpłaty zasilą fundusz szkoleniowy.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Get Well - Falubaz WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Get Well - Falubaz.

Falubaz Zielona Góra ma wezwanie do zapłaty na 420, forBET Włókniarz Częstochowa na 360, Get Well Toruń na 300, Cash Broker Stal Gorzów na 180, Grupa Azoty Unia Tarnów i Fogo Unia Leszno na 60, a MRGARDEN GKM Grudziądz na 30 tysięcy złotych. Nie udało nam się ustalić, jaką kwotę ma przelać Betard Sparta Wrocław, ale i tu rachunek będzie słony (podobno około 300 tys. zł). W ciemno można założyć, że na fundusz szkoleniowy trafi wielka kasa, bo wezwania dostały też kluby Nice 1.LŻ i 2. Ligi Żużlowej.

Opłaty dla klubów to efekt zapisu regulaminowego, który wymusza wyszkolenie trzech juniorów w klasie 500cc i dwóch w klasie 250cc. Termin? Od 2017 roku do 1 lipca 2018. Już dawno było wiadomo, że każdy brak będzie kosztował odpowiednio 120 i 30 tysięcy. Mimo to wezwania rozsierdziły prezesów. Większość z nich będzie musiała głęboko sięgnąć do kieszeni. Już narzekają, że kary są efektem tego, iż zespół, który je nalicza ma zgarnąć 2 procent od całej kwoty. W PZM słyszymy, że 2 procent nie stanowi jednak wynagrodzenia dla zespołu. Jest to kwota na obsługę funduszu. Związek przypomina też, że już rok temu mógł rozliczać kluby ze szkolenia, ale tego nie zrobił.

Nas bardzo dziwi naliczenie 60 tysięcy Fogo Unii. Mistrz Polski jest wzorem, gdy idzie o szkolenie. Z naszych informacji wynika jednak, że komisja nie uwzględniła Wiktora Trofimowa jr. Ukrainiec ma polskie obywatelstwo i znaczną część procesu szkolenia przeszedł w Lesznie. Jak się dowiedzieliśmy w związku, Trofimow nie został zaliczony, bo kiedy podpisywał kontrakt z Unią, to był obcokrajowcem.

Pieniądze z funduszu szkoleniowego, takie jest założenie, miało być rozdzielone między kluby. To miała być nagroda dla tych, co pracują z młodzieżą. Nie wiadomo jednak, czy w tym roku premie zostaną przelane. Póki co nikt z PGE Ekstraligi nie spełnił warunku. W niższych ligach też kiepsko to wygląda. Dodajmy jednak, że decyzja nie jest prawomocna. Prezesi mogą się odwołać i pewnie to zrobią.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"Czy fundusz szkoleniowy ma sens?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (83)
 • LMP Zgłoś komentarz
  O qwa co oni uchwlili? 3 juniorow rocznie? to za 5 lat bedziemy miec 6 lig zuzlowych. Teraz trzeba uchwalic ilosc stadionow!
  • Piotr Biega Zgłoś komentarz
   K.S.Unia Leszno , miała być nagroda za szkolenie młodzieży , a jest kara 60tysięcy , skoro Unia się nie kwalifikuje do nagrody to kto spije śmietanke , grudziąc ?
   • Qupashitu Zgłoś komentarz
    Moim zdaniem zamiast kija powinna być marchewka. Czyli zamiast karać za brak szkolenia powinno nagradzać się szkolących. Ponadto szkolenie to nie tylko zdanie licencji przez zawodnika, ale
    Czytaj całość
    też danie możliwości dalszego rozwoju i jazdy w zawodach. Naklepać juniorów na sztukę to chyba nie o to chodzi. Po za tym nie w każdym ośrodku żużlowym jest tylu chętnych do szkółek żużlowych, np. w Lesznie i okolicach dużo, bo taka tradycja, a w Poznaniu mało, bo brak tradycji, i tylko dlatego klub z Poznania, czy Łodzi ma być ukarany? Chyba nie tędy droga.
    • HDZapora Zgłoś komentarz
     Wychodzi na to że najlepiej szkolą w GKM-ie;)))))))
     • michalj Zgłoś komentarz
      Zamiast karać to PZM i inne organizacje zarządzające sportami motorowymi powinny starać się o fundusze i stworzyć warunki dla młodzieży. Darmowy sprzęt na dobrym poziomie, wyposażenie
      Czytaj całość
      itd tak jak mają kopacze od piłki. Pomyśleć o stypendiach. Ja tylko słyszę narzekania rodziców ile to muszą kasy władować w dzieciaka (ok 200 tys. PLN). Jest duże pole do popisu dla sponsorów. Wykorzystać T.Golloba itd, itd.
      • brak_zawodnika Zgłoś komentarz
       Z samej eligi ponad 1,7 mln. niezła kasa, a że nie ma komu jej wypłacić, to niech idzie na konto do banku i zarabia dalej. Za rok jak ktoś spełni warunki, to dać wyższe premie. Dzieki
       Czytaj całość
       temu może będzie większa motywacja do pracy i nadrobienia zaległości z tego i poprzedniego roku.
       • HDZapora Zgłoś komentarz
        Ta kara dla KSUL to nie za Trofimowa. (Sadurski, Pludra Picz) tylko za 250 siątki. . Zresztą co najbardziej śmieszne to KSUL co roku będzie płacić kary za 250.
        • keotarnów Zgłoś komentarz
         paranoja jest to ze grupa azoty ma zaplacic kare za to ze daje hajs na dwie szkółki.
         • WisniaZG Zgłoś komentarz
          Wałek. W Falubazie w tym roku licencję 500cc zdało trzech chłopaków, 250cc jeden. Skąd oni wzięli to 420tys to ja nie wiem. Mam nadzieję, że będzie jakieś odwołanie
          • Nίghtmare Zgłoś komentarz
           ostafa psełdoredaktorku a ilesz bendzie płacić moje start gnizno alibo o o motorek koziołkowy i stal z rzeszufka ... zapomniałeś se o hejcie?
           • Hessus Zgłoś komentarz
            Obciążając kluby takimi kosztami, które i tak na koniec sprzeniewierzą na własny użytek doprowadzą ten sport do ruiny i bankructwa.
            • PoloniaWielka Zgłoś komentarz
             Brać przykład z Grudziądza. W Lesznie i w Gorzowie muszą w końcu zacząć podpatrywać jak to się tam robić. Bo przykład należy brać z najlepszych. A brak Sparty w tym zestawieniu to
             Czytaj całość
             kompromitacja dziadów lub pisarczyka.
             • Maveral Zgłoś komentarz
              Cóż, prezesi sami na siebie bat ukręcili, bo to właśnie oni przegłosowali takie zapisy.
              Zobacz więcej komentarzy (42)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×