KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Będą obchody 60-lecia żużla w Równem. Efektowne plany Ukraińców

Na 2019 rok przypada 60-lecie istnienia żużla w Równem. Ukraińcy już planują, w jaki sposób obchodzić będą jubileusz. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. mistrz świata z 1973 roku, Jerzy Szczakiel.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Stadion w Równem Materiały prasowe / Valik Marchuk / Stadion w Równem
Pierwsze zawody w Równem rozegrano 24 maja 1959 roku. Zaledwie trzy lata później dwa zespoły z tego miasta - Raduga oraz Wymieł - wzięły udział w rozgrywkach ligi Związku Radzieckiego.

W przeszłości Równe miało również swoją drużynę w Polsce. Miało to miejsce w sezonach 2005, 2006, 2008, 2011 oraz 2013, przy czym w ostatnim przypadku ekipa MIR-a wycofała się z rywalizacji po rozegraniu zaledwie trzech meczów (najlepszym wynikiem było 23-67 w Krakowie).

Na 60-lecie żużla w Równem odbędą się dwie międzynarodowe imprezy. 1 maja przeprowadzony zostanie półfinał SEC, natomiast na 31 sierpnia zaplanowano finał IMEJ.

Oprócz tego Ukraińcy mają w planach zorganizowanie turnieju międzynarodowego z okazji okrągłej rocznicy istnienia żużla w Równem. Już teraz zapraszani są byli zawodnicy z całego świata, a na trybunach mają zasiąść m.in. Jerzy Szczakiel czy Ryszard Dołomisiewicz.
Oprócz tego wybita zostanie okolicznościowa moneta, a także wydane będą znaczki pocztowe oraz kartki. Ponadto zaplanowane jest przeprowadzenie wystawy, wydanie albumu fotograficznego, remont stadionu Mototrek, organizacja konkursu na hymn drużyny i stworzenie logo oraz przygotowanie filmu promocyjnego. Działania zakrojone są zatem na szeroką skalę, wykraczającą poza bramy stadionu.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak wygląda rywalka Karoliny Kowalkiewicz. Wow!
Czy drużyna z Równego powinna wrócić do polskiej ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
automoto.rv.ua
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×