Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jest jeden chętny na starty w Nice 1. LŻ.! Ireneusz Nawrocki nie daje za wygraną

Jak udało nam się ustalić w PZM do konkursu na dziką kartę na miejsce po Stali Rzeszów zgłosiła się... Stal Rzeszów. Mamy więc sytuację bez precedensu, w której klub wyrzucony przez drzwi próbuje wejść oknem.

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Wybrzeże - Unia Tarnów Od lewej: Aureliusz Bieliński, Artur Czaja, Kacper Gomólski, Artur Mroczka WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Wybrzeże - Unia Tarnów. Od lewej: Aureliusz Bieliński, Artur Czaja, Kacper Gomólski, Artur Mroczka.

Przypomnijmy, że Stal Rzeszów nie otrzymała licencji na starty w Nice 1.LŻ jeszcze w grudniu. W żużlowej centrali zaczęto gorączkowe poszukiwanie chętnego na zajęcie miejsca po odstrzelonym klubie prowadzonym przez Ireneusza Nawrockiego. Na samym początku, wstępne zainteresowanie podjęciem rękawicy przejawiał jeszcze Kolejarz Opole. Po analizie budżetu i "rozeznaniu" w terenie z pomysłu szybko się wycofano.

Wedle regulaminu pierwsze zapytania skierowano do dwóch spadkowiczów - Euro Finance Polonii Piła i Speedway Wandy Kraków. Oba kluby zmagają się z dużymi problemami natury finansowej, ciąży na nich licencja nadzorowana. Spłata długu jest dla nich priorytetową sprawą, więc praktycznie od razu dały decyzję odmowną.

Ostatnią szansą na uzupełnienie składu zaplecza PGE Ekstraligi było rozpisanie konkursu na dziką kartę. Z niego od razu wyeliminowano ośrodki, które nie funkcjonują w środowisku przynajmniej dwóch lat. Tym samym już na starcie złudzeń pozbawiano Wilki Krosno i Stainer Unię Kolejarz Rawicz.

Sporo mówiło się w ostatnich dniach o tym, że w wyścigu po dziką kartę weźmie udział Polonia Bydgoszcz, a swój akces złoży nawet... skompromitowany prezes Nawrocki. I rzeczywiście pan Ireneusz postanowił zadbać o to żebyśmy szybko o nim nie zapomnieli. Na przekór wszystkim zgłosił swój klub do konkursu.

Jego wniosek powinien być rozpatrywany, lecz według pobieżnych informacji jakie do nas docierają, na pozytywne zakończenie sprawy i przywrócenie Stali Rzeszów do rozgrywek szans nie ma praktycznie żadnych. To oznacza, że w Nice 1 LŻ. pojedzie prawdopodobnie siedem drużyn.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji
Czy jesteś zaskoczony zgłoszeniem Stali Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (183)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Wiedzą ile że Irek i tak zaatakuje:) wiadomo że to gra pozorów ale i tak trochę na przekór centrali porobi.
  • Thomas_Bohomaz41 Zgłoś komentarz
   Prosta sprawa: Albo KOLEJARZ OPOLE albo nikt. Jest odpowiedź, że nie jadą, no to w 7-kę. Firma Nice się burzy, nie ma kasy/zgody na jazdy to zawiesić 1. Ligę na rok, będzie zdrowiej.
   Czytaj całość
   Część meczów 2. Ligi przenieść na stadiony pierwszej. Nikt z ekstraligi nie spada, z drugiej wchodzi jedna i za rok w 8 drużyn. Wypożyczenia roczne z klubów 1. Ligi z obowiązkiem powrotu po sezonie... No i zwrot kosztów za nadmiarowe podróze wg stawki... I po problemie. Najbardziej szkoda kibiców w tej całej sytuacji.
   • marianek Zgłoś komentarz
    Irek napewno dostanie licencie na 1nice lige w swiecie wirtualnym niech sobie kupi dobry komp.i pojedzie az milo
    • ksiądz Zgłoś komentarz
     Wywalić tego człowieka z żużla raz na zawsze,niech interesy robi.... Napisałbym gdzie ale zaraz mnie zablokuje. Wywalić i nie pisać o tym człowieku. Temat sam sobie zamknął, takich
     Czytaj całość
     ludzi nie można dopuszczać do sportu... dopuszczać można, sami sobie dopiszcie!
     • Nίghtmare Zgłoś komentarz
      a ja se tak czytam i nadziwic siem nie mogem co wy wypisujecie uszytkowniki a redaktory rosśmieszajonce boć to nie prezes irek takom rozgłasza henć jazdy w lidze nice 1 ino klub boć
      Czytaj całość
      nawrocki to prezes jest i nie nazywa siem stal rzeszów SA jakosz gdy klub spełni warunki to przyjenty bendzie wiec do czego ta gadanina ... czcza
      • Tony Adam Zgłoś komentarz
       Dochodzimy do sytuacji, że w normalnym procesie licencyjnym Stal nie dostała zgody na start w 1PLŻ, a w "łapance" może dostać... Absurd goni absurd... Życząc Stali jak najlepiej, nie
       Czytaj całość
       może być podobnych historii. Albo jasno określamy pewne ramy, reguły gry, albo dajmy sobie z przyzwoitością spokój. Załóżmy, że Rzeszów jako jedyny spełni kryteria... I co wtedy, należy oddalić wniosek, czy się do niego przychylić?! Regulamin, licencje muszą być jasne, proste i przejrzyste, dla wszystkich lig, a nie w SE jedno, a w 2PLŻ drugie. Brak konsekwencji implikuje takie rzeczy. Albo będzie porządek, albo będą takie "kwiatki", bądź lepsze...
       • Nie ma Boga - jest Motór Zgłoś komentarz
        Zadziwia mnie z jaką niechęcią środowisko (również a być może głównie dziennikarze) złorzeczą mojemu klubowi. Rzeszów dostaje bezpardonowe ciosy z wszystkich stron. Nie pamiętam
        Czytaj całość
        takiego postępowanie w stosunku do Częstochowy, Ostrowa czy innych ośrodków które w swoim czasie przechodziły swoje zawirowania. Przeraża mnie ta przeogromna chęć zaorania żużla w Rzeszowie:( A o np. Pile cicho sza? Ktoś mi wytłumaczy dlaczego?
        • marianek Zgłoś komentarz
         Jak ten Pan N.... oszczust dostanie licencie to zawodnikow niech szuka w azji i vietnami bo nic o nim nie widza
         • Cezariusz Zgłoś komentarz
          Zielone światło dla Stali, ale jeśli Nawrocki znowu oszuka zawodników to niech sami martwią się o swoją kasę. To dorośli ludzie (nawiasem mówiąc chyba wszyscy juniorzy zwiali...) i
          Czytaj całość
          niechaj sami odpowiadają za swoją lekkomyślność.
          • AndrzejWyścigówka Zgłoś komentarz
           Najpierw to niech pospłaca długi, a później niech marzy o licencji tylko kto by był na tyle odważny aby podpisać wirtualny kontrakt?
           • t częstochowa-Darcy Ward 43 Zgłoś komentarz
            „Będzie, będzie zabawa! Będzie się działo! I znowu roku będzie mało. Będzie głośno, będzie radośnie Znów przejeździmy razem cały rok!” Chyba Cycki nieprzypadkowo przyjechały
            Czytaj całość
            kręcić klipa do Rzeszowa... :).
            • TylkoSKS Zgłoś komentarz
             Powiedzmy że stal dostanie licencję. Tylko jaki samobójca podpisze tam kontrakt? Wiadomo że będzie to licencja strasznie wymęczona i naciągana. I co dalej?
             • gorzownns Zgłoś komentarz
              nie takie rzeczy polski zuzel widzial wiec mie nie zdziwi jak rzeszow pojedzie irek kaske skoluje i bedzie git majonez
              Zobacz więcej komentarzy (63)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×