Jasny podział ról w Fogo Unii kluczem do sukcesu?

WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Piotr Baron (z lewej) i Roman Jankowski
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Piotr Baron (z lewej) i Roman Jankowski

Piotr Baron, Roman Jankowski i Tomasz Skrzypek - to trzon szkoleniowy Fogo Unii. Trójka trenerów dała leszczynianom już dwa tytuły z rzędu. Czy sięgną po kolejny?

Sport żużlowy w dużej mierze zależy od sprzętu. Jeśli motocykle są szybkie, to zawsze inne niedociągnięcia można nadrobić. Tak uważa większość zawodników. Sprzęt jednak z czasem się wyrównuje, bo grono tunerów mamy ograniczone, a dostęp do nich ma większość zawodników. W tej sytuacji o kolejności na mecie decydują inne aspekty.

Jednym z nich jest przygotowanie toru pod swoją drużynę. Ten punkt do perfekcji opanował Piotr Baron. Od kilku sezonów w żużlowym środowisku mówi się, że nikt lepiej nie potrafi dobrać nawierzchni pod swój zespół niż szkoleniowiec Fogo Unii. Jedynie Marek Cieślak może się z nim równać.

W sytuacji, kiedy Cieślak staje naprzeciw Barona, szala przechyla się na korzyść tego drugiego, bo za przygotowaniem technicznym zawodników stoi Roman Jankowski. Legenda leszczynian co roku wypuszcza ze swej szkółki jakieś diamenty. Podczas treningów służy radą nie tylko najmłodszym, ale również doświadczonym żużlowcom. W ten sposób Fogo Unia buduje sobie przewagę nad rywalami.

Do powyższej dwójki szkoleniowców należy jeszcze dodać Tomasza Skrzypka. Kickbokser, który od dwóch lat przygotowuje Fogo Unię od strony fizycznej, jest na fali wznoszącej. Zaczęło się od indywidualnych treningów z Piotrem Pawlickim, ale szybko zarząd leszczynian przyjął go jak trenera całego zespołu. Ostatnie dwa złota w DMP to również jego zasługa.

Pozostałe drużyny mogą zazdrościć trenerskiego zestawienia leszczynianom. Tu podział ról jest jasny i jeden uzupełnia drugiego. W innych ośrodkach a to brakuje wiedzy technicznej jak ta Romana Jankowskiego albo przygotowania fizycznego jak to, które dostarcza Skrzypek. Jeśli Fogo Unia zdobędzie trzeci tytuł z rzędu, inne zespoły będą musiały zacząć kopiować leszczyński wariant szkoleniowy.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: piękna oprawa wymknęła się spod kontroli

Komentarze (98)
avatar
EstadioOlimpico
16.01.2019
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Bzdura. Unia ma jeden sposób na sukces-za dużo pieniążków i ot cała magia. Pościągali kogo chcieli bo mogli zapłacić więcej i wygrywają. Taką drużynę to nawet laik żużlowy z powodzeniem poprowa Czytaj całość
avatar
Kazimierz Klimek
16.01.2019
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Mi sie wydaje, ze kluczem do sukcesu Unii jest chyba najwyzszy budzet w Ekstraklasie
to znaczy owszem, szkolenie mlodziezy tez daje dobre rezultaty, ale tutaj pewnie tez istotny jest pieniadz
n
Czytaj całość
avatar
sympatyk żu-żla
15.01.2019
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Jeżeli gospodarze mają taki zestaw szkoleniowy .Jak widać są rezultaty więc nic nie zmieniają / 
avatar
Sellex
15.01.2019
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Czesc wszystkim... Gdzie bogato to bogato.Wrzucta coś na rehabilitację A.Szymańskiego. 
avatar
KATO-OSTAFA NIE CZYTAM
15.01.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
ale brednie...Baron super trener...