Kokpit Kibice

W wyjątkowy sposób uczczą pamięć o Tomaszu Jędrzejaku w Ostrowie

Najwybitniejszy wychowanek ostrowskiego żużla, Tomasz Jędrzejak został upamiętniony na kevlarach Arged Malesa TŻ Ostrovia na sezon 2019. Obok logotypu miasta i klubu znalazły się inicjały „TJ Racing”.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Tomasz Jędrzejak WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Tomasz Jędrzejak

Podczas pierwszych jazd treningowych na Stadionie Miejskim w Ostrowie Aleksandr Łoktajew zaprezentował się w nowym kevlarze Arged Malesa TŻ Ostrovia. Spostrzegawczy obok logotypu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego dostrzegli znajomy znak "TJ Racing", którego używał nieżyjący już Tomasz Jędrzejak. - To forma uczczenia pamięci o tym wybitnym żużlowcu, który pochodził z Ostrowa Wielkopolskiego i był częścią tego środowiska - podkreśla Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Jędrzejak, choć pochodził z Ostrowa i był wychowankiem ówczesnego Towarzystwa Żużlowego Iskra, najdłuższą część kariery spędził w barwach Betard Sparty Wrocław. Dla klubu ze stolicy Dolnego Śląska święcił największe sukcesy, w tym Indywidualne Mistrzostwo Polski w 2012 roku. Dla TŻ Iskry w 1999 zdobył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, a dla Klubu Motorowego Ostrów brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych, wywalczony nomen omen na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Wrocław klub organizuje I Memoriał Tomasza Jędrzejaka na otwarcie sezonu 2019. Z pewnością wybierze się na niego sporo kibiców z Ostrowa. Również TŻ Ostrovia chce czcić pamięć o Jędrzejaku. W zeszłym sezonie miało to miejsce w postaci wyścigu podczas Turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego. Władze TŻ Ostrovia zaproponowały WTS-owi Wrocław, by Memoriał Jędrzejaka przemiennie odbywał się we Wrocławiu i Ostrowie. Odpowiedzi w tej sprawie jeszcze nie ma.

Aleksandr Łoktajew w nowym kevlarze Arged Malesa TŻ Ostrovia na sezon 2019 Aleksandr Łoktajew w nowym kevlarze Arged Malesa TŻ Ostrovia na sezon 2019
Bez względu na to w Ostrowie chcą zachować pamięć o Jędrzejaku. Na swoim kevlarze logotyp zmarłego żużlowca ma już Kamil Brzozowski. Ostrowska drużyna przez cały sezon 2019 będzie upamiętniać mistrza Polski z 2012 roku. - Inicjatywa wyszła już w zeszłym roku, by właśnie w ten sposób uczcić Tomka. Uznaliśmy, że w miejscu zarezerwowanym dla potencjalnego sponsora umieścimy logotyp żużlowca, którego nie ma już wśród nas, ale pamięć o będzie zawsze – podkreśla Radosław Strzelczyk.

ZOBACZ WIDEO Wielki żużel znowu na Stadionie Śląskim!POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy podoba Ci się pomysł uczczenia pamięci Tomasza Jędrzejaka przez ostrowski klub?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (10):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×