WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Złoty Kask już na początku kwietnia. Znamy listy startowe eliminacji

W Tarnowie, Ostrowie Wlkp. oraz w Pile rywalizować będą żużlowcy w tegorocznych eliminacjach Złotego Kasku. Zawody zaplanowano na 2 kwietnia, a Polski Związek Motorowy opublikował już listy startowe wszystkich turniejów.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Newspix / Marcin Kubiak / Na zdjęciu: Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej.

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Tegoroczny finał zmagań ponownie odbędzie się w Pile. Decydujące zawody zaplanowano na 20 kwietnia. Uczestników tego turnieju poznamy natomiast już 2 kwietnia. Tytułu bronił będzie Jarosław Hampel.

Z eliminacji w Ostrowie Wielkopolskim awans wywalczy pięciu najlepszych zawodników, natomiast po czterech żużlowców uzyska przepustkę z zawodów w Tarnowie i Pile. Zwolnieni z udziału w kwalifikacjach są stali uczestnicy cyklu Grand Prix Maciej JanowskiPatryk Dudek i Janusz Kołodziej.

PZM w komunikacie nie wspomina nic o Bartoszu Zmarzliku, być może to pomyłka a być może zawodnik po prostu nie został zgłoszony do tych zawodów.

Listy startowe

Tarnów
1. Artur Czaja (Unia Tarnów)
2. Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów)
3. Artur Mroczka (Unia Tarnów)
4. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
5. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
6. Patryk Rolnicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
7. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław)
8. Karol Baran (Lokomotiv Daugavpils)
9. Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin)
10. Paweł Miesiąc (Speed Car Motor Lublin)
11. Michał Gruchalski (forBet Włókniarz Częstochowa)
12. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
13. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
14. Ernest Koza (OK Kolejarz Opole)
15. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
16. Oskar Polis (OK Kolejarz Opole)
17. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
18. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

Awans do finału: 4 zawodników + R1 w finale

Sędzia: Piotr Lis

Piła
1. Oskar Bober (Euro Finnance Polonia Piła)
2. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno)
3. Maksymilian Bogdanowicz (Get Well Toruń)
4. Oskar Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno)
5. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)
6. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
7. Marcin Jędrzejewski (Orzeł Łódź)
8. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
9. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
10. Adrian Cyfer (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
11. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
12. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
13. Rafał Karczmarz (truly.work Stal Gorzów)
14. Zbigniew Suchecki (ROW Rybnik)
15. Paweł Przedpełski (forBet Włókniarz Częstochowa)
16. Marcin Nowak (Power Duck Iveston PSŻ Poznań)
17. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
18. Arkadiusz Pawlak (Stainer Unia Kolejarz Rawicz)

Awans do finału: 4 zawodników + R2 w finale

Sędzia: Remigiusz Substyk

Ostrów
1. Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
2. Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź)
3. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
4. Kamil Brzozowski (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz)
5. Jarosław Hampel (Fogo Unia Leszno)
6. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
7. Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz)
8. Daniel Kaczmarek (Unia Tarnów)
9. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)
10. Mateusz Szczepaniak (ROW Rybnik)
11. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
12. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
13. Adrian Miedziński (forBet Włókniarz Częstochowa)
14. Marcel Kajzer (Power Duck Iveston PSŻ Poznań)
15. Igor Kopeć Sobczyński (Get Well Toruń)
16. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
17. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
18. Damian Adamczak (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz)

Awans do finału: 5 zawodników

Sędzia: Ryszard Bryła

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Zapełnić trybuny i będzie jeszcze lepsze show

Który turniej ma mocniejszą obsadę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd

Komentarze (11):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Regulator1 0
    Piła najtrudniejsza bo tylko pierwsza 3 awansuje. Bober pewnie jak w zeszłym roku z automatu ma miejsce w finale. Tylko po co mylić, że pierwsza 4 niech piszą zawodnik Piły i najlepsza 3.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • WilQu 0
    Dlaczego nie ma Edwarda Mazura?
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • undisputed 0
    A więc tak. Moje typy są następujące z każdego turnieju. Awans do fnału.
    Tarnów: Kasprzak, Drabik, Jamróg, Piotr Pawlicki. Protasiewicz
    Piła: Przemek Pawlicki, Buczkowski, Smektała, Kubera, Karczmarz.
    Ostrów Wlkp: Hampel, Woryna, Woźniak, Miedziński, Mateusz Szczepaniak, Pieszczek.
    Wybierając tych zawodników sugerowałem się przede wszystkim wynikami jakie zdobywają w lidze. Są to inne zawodny i nie każdy z nich jest bardzo dobry. Są tacy co jeżdżą w kratkę a są tacy co radzą sobie naprawdę dobrze. Kolejność na pudle nie ma znaczenia. Ja uważam na 80 % że ci zawodnicy po wyżej znajdą się w finale ale jak będzie to zobaczymy.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×