Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kto zostanie żużlowym ekspertem PGE Ekstraligi?

1 kwietnia ośmiu wybitnych specjalistów od regulaminów, statystyk i ciekawostek żużlowych zmierzy się z pytaniami. Efekt? Wyłonimy eksperta PGE Ekstraligi. Czekają nagrody.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Sparta - Włókniarz Bartosz Świącik goni Patryka Wojdyło i Maksyma Drabika WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Sparta - Włókniarz. Bartosz Świącik goni Patryka Wojdyło i Maksyma Drabika.

Między innymi możliwość obejrzenia w ekskluzywnym towarzystwie PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland z sektorów VIP, a także obecność na Gali PGE Ekstraligi 2019 i zegarki Aztorin.

Wielki finał quizu odbędzie się 1 kwietnia w siedzibie Grupy Wirtualna Polska w Warszawie. Relację wideo z rywalizacji finalistów będzie można obejrzeć tego samego dnia, od godz. 20:00 na sportowefakty.wp.pl.

Piętnaście rund fazy zasadniczej wyłoniło ósemkę finalistów, którzy spotkają się ze sobą już nie wirtualnie, ale w jednym miejscu i czasie. To prawdziwa elita, bo w pokonanym polu zostawili ponad trzy tysiące innych uczestników quizu w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. Eliminacje toczyły się przez piętnaście rund.

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!

Przeczytaj także: Śląsk Świętochłowice prosi o pomoc. Dzięki akcji na zrzutka.pl kupiono podwozie do motocykla

Start finału zaplanowany jest na godziny przedpołudniowe. W zeszłym roku najlepszy okazał się Azumi13. Kto zwycięży w drugiej edycji?

Finaliści:

 1. Grzegorz Dydacki 411 pkt
 2. Bartek Matyszczyk 399 pkt
 3. slawekGKM 395 pkt
 4. arek21212121391 pkt
 5. Nophiso 369 pkt - finalista zrezygnował z udziału (epinefryna zuzlowy 359 pkt - zastępujący z 9 miejsca po eliminacjach)
 6. Muszy 367 pkt
 7. Dzik1514 366 pkt
 8. Herbie13 364 pkt

Finał poprowadzą Joanna Cedrych, znana w przeszłości z żużlowych transmisji w nSport + oraz Dariusz Ostafiński (Redaktor Prowadzący Sekcji Żużel WP SportoweFakty). Gościem specjalnym będą sędzia Paweł Słupski, który wcieli się w rolę eksperta, a także Rafał Gurgurewicz - jeden z autorów pytań w zabawie PGE Ekstraligi.

Zasady finału różnią się od tych, z którymi uczestnicy spotkali się w fazie zasadniczej. Zgodnie z regulaminem, w pierwszej części każdy uczestnik będzie odpowiadał na 3 pytania teoretyczne z zakresu wiedzy o żużlu. Na udzielenie odpowiedzi będzie 20 sekund. Będą to pytania otwarte, a za dobrą odpowiedź uczestnik otrzyma 1 punkt. Pytania przygotowała PGE Ekstraliga. W drugiej części finałowej każdy będzie odpowiadał na jedno pytanie, przygotowane przez sędziego - Pawła Słupskiego. Tutaj także będzie 20 sekund na rozpoczęcie udzielania odpowiedzi.

Zobacz także: #SmakŻużla Bus Krzysztofa Buczkowskiego

W przypadku równiej liczby punktów na miejscach 1-3, przewidziana jest dogrywka, w której pytania zadawać będzie Rafał Gurgurewicz. Ta część potrwa do momentu wyłonienia zwycięzcy.

Nagrody w Wielkim Finale Eksperta PGE Ekstraligi:

I miejsce - podwójne zaproszenie najwyższej możliwej kategorii na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym w dniu 18.05.2019, zegarek AZTORIN, podwójne zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2019 oraz gadżety PGE Ekstraligi.

II miejsce - podwójne zaproszenie zwykłe na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym w dniu 18.05.2019, zegarek AZTORIN, podwójne zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2019 oraz gadżety PGE Ekstraligi.

III miejsce - podwójne zaproszenie zwykłe na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym w dniu 18.05.2019, zegarek AZTORIN, gadżety PGE Ekstraligi, podwójne zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2019 oraz gadżety PGE Ekstraligi.

Za zajęcie miejsc IV - VIII: podwójne zaproszenie zwykłe na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym w dniu 18.05.2019, gadżety PGE Ekstraligi.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×