Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Śląsk Świętochłowice prosi o pomoc. Dzięki akcji na zrzutka.pl kupiono podwozie do motocykla

Śląsk Świętochłowice zbiera w internecie pieniądze na szkolenie młodzieży. Dzięki akcji na zrzutka.pl na konto trafiło 5 tysięcy. Klub kupił za to podwozie. Jedno z dwóch zamówionych. Wciąż jest szansa na start zespołu w DMPJ.

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Stadion Śląska Świętochłowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Stadion Śląska Świętochłowice.
Śląsk Świętochłowice nie składa broni. Po rezygnacji trzech osób z działalności w zarządzie (w tym Michała Widery) uzupełniono skład (doszli Mirosław Bas, Karol Stodolka, Marcin Kostorz), a nowym prezesem został Krzysztof Sichma (we władzach pozostał Krzysztof Bas). Nowy zarząd bardzo szybko zdecydował, że nie podejmie decyzji o zawieszeniu działalności stowarzyszenia. Co najmniej do końca tego roku będzie walka o lepsze jutro. Na razie jest akcja na zrzutka.pl.

Klub chce zebrać w internecie 100 tysięcy złotych na szkolenie młodzieży. W tej chwili na stadionie Śląska nie ma warunków do uprawiania żużla (zdemontowano bandy, wstrzymano też remont obiektu), ale w klubie mają zapewnienia płynące z urzędu miasta, że zła karta się odwróci. Władze Świętochłowic utrzymują, że żużel jest dla nich jednym z priorytetów, więc działaczom nie pozostaje nic innego, jak czekać.

Czytaj także: Prezydent Świętochłowic: Nie dopuścimy do tego, żeby Śląsk zginął

A jest na co, bo Śląsk wciąż ma szansę wystartować w rozgrywkach DMPJ. Szczegółów na razie nie chcą w klubie zdradzać, ale wychowankowie: Marcel Krzykowski, Mateusz Pacek, Dawid Kołodziej i Łukasz Szczęsny, czekają w gotowości. Jeżeli plan nie wypali, to zostaną oni wypożyczeni do innych klubów. - Chcielibyśmy ten sezon przejechać i mamy na to pomysły - mówi nam prezes Sichma. - Bliżej będzie można o nich opowiedzieć, jak już będą podpisy na umowach.

Prezes Śląska przekonuje nas, że nowy zarząd ma zapał do pracy (warto podkreślić, że działacze pracują dla klubu społecznie, czyli za darmo), a w Świętochłowicach jest zapotrzebowanie na żużel. - Na imprezie reaktywacyjnej było dużo kibiców, a jakby teraz taką zrobić, to parę tysięcy by przyszło. Świętochłowice to w końcu historia żużla pisana od 1953 roku. Wiadomo, że jak się nie układa, to z ludzi powietrze trochę schodzi, ale mamy nadzieję, że powodzenie zbiórki i ewentualny start w DMPJ pomogą nam zrobić duży krok do przodu - kończy Sichma.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy wierzysz w to, że Śląsk wystawi w tym roku swoją drużynę w DMPJ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  Taka jest smaczna kiełbasa wyborcza przed wyborami. Wszystko jest do zrobieniaPowyborach nie ma na nic pieniedzy ale na podwyżki dla prezydenta i całej świty ratusz są.Dla mieszkańców
  Czytaj całość
  nie ma nic jedynie zdzierstwo podnoszenie opład .
  • motogonki Zgłoś komentarz
   Gdzie są władze PZMot? Na co idzie kasa z zysku z GP na narodowym?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×