WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Witold Skrzydlewski: Słowa wiceprezesa ROW-u nie powinny mieć miejsca. Małe prywatne sprawy wzięły górę

Nie milkną echa odwołanego spotkania w Rybniku. W sobotę ROW miał rywalizować z Orłem, ale mecz został odwołany. Witold Skrzydlewski uważa, że jury podjęło słuszną decyzję. - Gospodarze uparli się, żeby jechać w sobotę - komentuje prezes Orła.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Witold Skrzydlewski z córką Joanną

- To spotkanie wzbudziło wiele kontrowersji. Pojawiły się komentarze, że mamy w drużynie chłopców, którzy się przestraszyli. Wiceprezes ROW-u stwierdził nawet, że dostaliśmy obstrukcji. Uważam, że takie słowa nie powinny mieć miejsca - komentuje całą sytuację prezes Orła. - Zachęcam do obejrzenia Rybnickiego Magazynu Żużlowego, który przygotował tamtejszy klub. Jak na dłoni widać, w jakim stanie był tor - dodaje Witold Skrzydlewski.

Prezes Orła nie ma żadnych wątpliwości, że w sobotę w Rybniku tor nie nadawał się do jazdy. - Meczu nie można było odjechać. W pełni solidaryzuję się w tej kwestii z jury zawodów i Główną Komisją Sportu Żużlowego. Ocenianie warunków z perspektywy fotela nie jest najlepszym rozwiązaniem. Gdyby komuś coś się stało, to dopiero wtedy mielibyśmy dyskusję. Szkoda, że niektórzy nie mają takich rzeczy w głowie - podkreśla Skrzydlewski.

Zobacz także: Kulisy odwołanego meczu w Rybniku

Szef łódzkiej ekipy żałuje również, że spotkanie w Rybniku nie zostało powtórzone dzień później. - Od początku było wiadomo, że będzie problem z meczem. Gospodarz uparł się na to, żeby rozegrać go w sobotę. Prosiliśmy o jego przełożenie na niedzielę. Byłem świadkiem rozmowy trenera Lecha Kędziory z trenerem Piotrem Żyto. Niestety, prezes Mrozek, który jest ponad wszystkim, zadecydował inaczej. Szkoda, że tak się to potoczyło. Małe prywatne sprawy wzięły górę. Rozegranie tego meczu dzień później było najlepszą opcją. Kibice na pewno byliby zadowoleni - tłumaczy prezes Orła.

Przełożenie spotkania pomiędzy ROW-em a Orłem na 21 kwietnia sprawiło, że do skutku nie dojdzie planowany dzień później mecz pomiędzy ekipą z Łodzi a Car Gwarant Startem Gniezno. Zespół Rafaela Wojciechowskiego przyjedzie do Łodzi 28 kwietnia.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Widzę Włókniarza w finale PGE Ekstraligi

Czy zgadzasz się z prezesem Witoldem Skrzydlewskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (30):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • staruszek 2
  a to ciekawe, ciebie bardziej interesują epitety na temat prezesów niż sam żużel, nie ma to jak komuś dogryźć nie? to takie polskie przecież.....
  corduroy Mrozek jest po części taki jak piszesz, ale uważanie Witka za statecznego i zrównoważonego to gruba przesada. Co do beblania jezorem to jakoś Mrozka nie słychać a Skrzydlewskiego zdecydowanie tak (na dwóch portalach). Tak w ogóle, ten sport polega na ściganiu się na torze a nie porównywaniu prezesów. Zawody za tydzień zamkną usta jednej lub drugiej stronie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • staruszek 0
  Doszukiwanie się winy nie ma sensu, porównywanie lat 80-tych czy wcześniejszych również.
  Kwestia przyczepnych torów (a raczej bardzo przyczepnych po opadach) to kwestia głównie bezpieczeństwa zawodników. Przez lata zmieniły się pewne konstrukcje motocykla żużlowego oraz przede wszystkim tłumiki. Ten kto choć trochę zainteresuje się tematem dowie się, że grząskim torze istnieje duże ryzyko dziwnego zachowania motocykla, czasem wręcz nieprzewidywalnego i tu jest sedno zabawy całej.... oczywiście jest jeszcze kilka innych spraw...
  Dlatego dla bezpieczeństwa preferuje się tory twarde.
  W żużlu zawsze ginęli ludzie na torze.... a chyba tu nie o to chodzi...a że na twardych torach jest mniej walki i ryzyka, cóż...... coś za coś.....
  Albo chcemy igrzyska i do krwii ostatniej, albo myślimy też o zdrowiu tych gladiatorów co bez hamulców jeżdżą...
  Niezależnie od tego co sobie myślą trolle portalowi o prezesach zawodnikach itd... ja uważam że odwołanie zawodów było słuszne....
  A dla tych co tak ryja drą o tym, że tor był dopuszczony do zawodów o 17:00, niech odpowiedzą sobie po co zatem były wykonywane prace na torze po 17:00, a szczególnie na drugim łuku skoro wszystko było ok już o 17:00....
  Andrzej TRybus Kogo wina ? . Można by powiedzieć, że trenera, ale tak nie do końca . Ogòlnie szkolenia raczej , bo na suchym jest łatwiej szkolić, bezpieczniej i zapewne samo przygotowanie fizyczne nie wymaga tak katorżniczego przygotowania jak na tory przyczepne, by utrzymać motocykl w cuglach . Poza tym takich zawodòw w sezonie jest zazwyczaj mniej po opadach, niż na suchych, więc lepiej odwołać mecz niż jechać z dużym ryzykiem na kontuzje .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Andrzej TRybus 0
  Ponad to nigdy nie miałem okazji jeździć na motocyklu żużlowym, ale jeździłem na WSK ojca, potem kupiłem MZ w Polmozbycie, następnie Suzuki . Jeździłem na Hondzie CBR 600 i 900 , oraz na Harleyu brata mojego szwagra i wiem, że wymagało to za każdym razem pewnego doświadczenia i wysiłku fizycznego podczas jazdy ze względu na postawę siedzenia i warunkòw pogodowych na drodze w czasie jazdy . Nawet leżałem, ale dawało mi to pewne doświadczenie .
  W żużlu pewne rzeczy wyglądają podobnie, ale braki w jeździe i szkoleniu zwłaszcza junioròw , powodują upadki na mokrym torze i często odwołanie zawodòw . Jazda na torze grząskim, gdzie po 2 okrążeniach trudno było rozpoznać zawodnika dzisiaj jest nie do pomyślenia . A tak bywało kiedyś .
  Dawid Skubisz A kogo to wina ze nie potrafią jeździć na przyczepnych torach popatrz się wstecz jak to kiedy wyglądało... Nawet na GP dużo gorsze tory były i dawali rade
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (27)
Pokaż więcej komentarzy (30)
Pokaż więcej komentarzy (30)
Pokaż więcej komentarzy (30)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×