Nice 1.LŻ. Złe wieści dla Orła Łódź. Tobiasz Musielak kontuzjowany

Bardzo pechowo dla Tobiasza Musielaka zakończyło się niedzielne spotkanie Nice 1.LŻ między Orłem Łódź a Car Gwarant Startem Gniezno (41:49). 25-latek w wyniku upadku doznał kontuzji.
Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak

Do kraksy z udziałem Tobiasza Musielaka doszło w 11. wyścigu meczu Orzeł Łódź - Car Gwarant Start Gniezno. W nim żużlowiec gospodarzy wylądował na torze po ataku Olivera Berntzona. Sytuacja miała miejsce na pierwszym wirażu trzeciego okrążenia.

Sędzia uznał, że winnym przerwania biegu był Musielak i wykluczył go z powtórki. Zawodnik Orła do parku maszyn wrócił o własnych siłach, ale więcej na torze już się nie pojawił. Lech Kędziora nie skorzystał z jego usług w gonitwach nominowanych.

Wiemy już, że taka decyzja wynikała ze stanu zdrowia Tobiasza Musielaka. Otóż zdiagnozowano u niego zwichnięcie barku. Teraz pewnie czeka go przerwa w startach.

Musielak poinformował już, że nie wystąpi w sobotnim spotkaniu Premiership, gdy jego Swindon Robins zmierzą się na wyjeździe z Belle Vue Aces.

W swoim wpisie w mediach społecznościowych Musielak przeprosił też Orła za słaby występ w potyczce z Car Gwarant Startem. Przed wypadkiem zdołał uzbierać tylko cztery punkty w trzech startach.

Kuriozalna sytuacja na stadionie w Łodzi. Sędzia Paweł Słupski wyrzucił kierownika startu!
Orzeł Łódź wrócił w dolne rejony pierwszej ligi. Sprawdź tabelę i statystyki Nice 1.LŻ