W Równem będą świętować 60-lecie żużla. Marcin Rempała i Mateusz Świdnicki w obsadzie turnieju

W najbliższą niedzielę (26 maja) odbędzie się turniej z okazji 60-lecia żużla w Równem. W obsadzie zawodów znalazło się dwóch Polaków. O punkty powalczyć mają Marcin Rempała oraz Mateusz Świdnicki.

Mateusz Kozanecki
Marcin Rempała WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Marcin Rempała
Obchody 60-lecia rozpoczęły się już we wtorek. W lokalnym Miejskim Centrum Kultury otwarta została wystawa poświęcona historii żużla w Równem. Na piątek zaplanowane zostały spotkania z weteranami i byłymi zawodnikami, a całość zwieńczy koncert skrzypcowy.

W niedzielę odbędzie się punkt główny - międzynarodowy turniej indywidualny. Zawody rozegrane zostaną na zasadach znanych z cyklu Grand Prix. Najpierw odbędzie się 20-biegowa runda zasadnicza, a następnie dwa półfinały i finał.

W obsadzie znalazło się dwóch Polaków. Na Stadionie Mototrek w Równem wystąpią Marcin Rempała oraz Mateusz Świdnicki. Oprócz nich o punkty powalczą m.in. Marko Lewiszyn, Stanisław Melnyczuk, Matic Ivacic czy weteran Norbert Magosi.

Początek niedzielnych zawodów zaplanowany został na godz. 17.00 czasu lokalnego (16.00 w Polsce).

Obsada turnieju w Równem (za: automoto.rv.ua):