Longtrack: rozegrano otwarte mistrzostwa Czech. Hynek Stichauer najlepszy w Mariańskich Łaźniach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Jesper Veldhuizen / Na zdjęciu: zawody w longtracku
Materiały prasowe / Jesper Veldhuizen / Na zdjęciu: zawody w longtracku

W niedzielę (26 maja) w Mariańskich Łaźniach rozegrane zostały Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Czech na długim torze. Po złoty medal sięgnął Hynek Stichauer, który zdobył 29 punktów.

W tym artykule dowiesz się o:

Do rywalizacji na 1000-metrowym torze w Mariańskich Łaźniach przystąpiło 11 zawodników z pięciu państw. Na zakończenie zawodów rozegrany został wyścig finałowy z udziałem czołowej szóstki, a o kolejności decydowała suma punktów.

Po złoty medal sięgnął Hynek Stichauer, który w całych zawodach stracił zaledwie jedno "oczko". Drugi był Martin Malek.

Na trzecim stopniu podium stanął Josef Franc, który może mówić o sporym pechu. W finale zanotował defekt motocykla, który pozbawił go srebrnego medalu.

Wyniki (za: zlataprilba.cz): 1. Hynek Stichauer (Czechy) - 29 (4,5,5,5,5,5) 2. Martin Malek (Czechy) - 23 (5,5,4,2,4,3) 3. Josef Franc (Czechy) - 23 (5,4,4,5,5,d) 4. Jarno de Vries (Holandia) - 22 (3,4,5,2,4,4) 5. Michal Skurla (Czechy) - 15 (4,2,d,4,3,2) 6. Steven Goret (Francja) - 14 (2,3,2,4,2,1) 7. Michal Dudek (Czechy) - 12 (3,3,1,3,2) 8. Dennis Helfer (Niemcy) - 10 (1,2,3,3,1) 9. Zdenek Holub (Czechy) - 7 (0,1,3,d,3) 10. Stefan Drofa (Niemcy) - 4 (2,d,2,-,-) 11. Graeme Brown (Wielka Brytania) - 4 (1,1,0,1,1)

Czytaj także:Longtrack: Joerg Tebbe mistrzem Finlandii. Tomas H. Jonasson tuż za podiumKESC: Druga runda cyklu za nami. Dobry występ korespondenta WP SportoweFakty