Ilja Kuzniecow najlepszy w półfinale IM Rosji Juniorów. Czterogodzinne zawody w Saławacie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Stadion w Saławacie
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Stadion w Saławacie

W niedzielę (2 czerwca) na torze w Saławacie rozegrany został półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji Juniorów. Po zwycięstwo w zawodach sięgnął Ilja Kuzniecow. Awans wywalczyła czołowa czwórka.

Rywalizacja w Saławacie toczyła się o zaledwie cztery miejsca premiowane awansem do finału IMRJ. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 5-6 będą z kolei pełnić funkcję rezerwowych.

Z uwagi na liczne upadki zawody trwały aż cztery godziny. W turnieju zwyciężył Ilja Kuzniecow. Zawodnik Turbiny Bałakowo zdobył 14 punktów. Z takim samym dorobkiem zmagania ukończył Siemion Zujew, ale przegrał w bezpośrednim starciu z triumfatorem.

Awans uzyskali ponadto Nikita Korowko i Dmitrij Pietrakow. Rezerwowymi w finale będą dwaj zawodnicy z Bałakowa: Aleksandr Kajbuszew oraz Aleksandr Berdyszew.

Finał odbędzie się 27 sierpnia w Oktiabrskim. Przed rokiem tytuł mistrzowski wywalczył Roman Lachbaum, srebro zdobył Arsłan Fajzulin, a brąz Paweł Łaguta.

Wyniki (za: vk.com): 1. Ilja Kuzniecow (Bałakowo) - 14 (3,3,3,3,2) 2. Siemion Zujew (Togliatti) - 14 (3,3,2,3,3) 3. Nikita Korowko (Władywostok) - 13 (3,3,1,3,3) 4. Dmitrij Pietrakow (Bałakowo) - 12 (3,2,3,2,2) --- 5. Aleksandr Kajbuszew (Bałakowo) - 8+3 (w,2,t,3,3) 6. Aleksandr Berdyszew (Bałakowo) - 8+2 (2,2,3,0,1) --- 7. Wasilij Krasnokutskij (Władywostok) - 8+1 (2,3,w,2,1) 8. Denis Belijew (Togliatti) - 8+w (2,3,w,2,1) 9. Iwan Sirotkin (Bałakowo) - 8 (1,1,3,1,2) 10. Nikita Pawłow (Saławat) - 7 (2,2,2,0,1) 11. Danił Miszin (Bałakowo) - 6 (0,1,2,1,2) 12. Danił Zielenskij (Oktiabrskij) - 5 (1,1,0,2,1) 13. Rusłan Achtiamow (Oktiabrskij) - 3 (1,u,1,1,d) 14. Artiom Zinatullin (Saławat) - 1 (0,w,0,1,0) 15. Iwan Swinuchow (Sterlitamak) - 1 (0,0,1,t,w) 16. Konstantin Kułagin (Krasnokamsk) - 1 (1,w,w,d,d)

Bieg po biegu: 1. Kuzniecow, Krasnokutskij, Achtiamow, Swinuchow 2. Pietrakow, Pawłow, Zielenskij, Miszin 3. Zujew, Belijew, Kułagin, Zinatullin 4. Korowko, Berdyszew, Sirotkin, Kajbuszew (w/u) 5. Korowko, Pawłow, Belijew, Swinuchow 6. Zujew, Kajbuszew, Miszin, Achtiamow (u) 7. Krasnokutskij, Berdyszew, Zielenskij, Kułagin (w/u) 8. Kuzniecow, Pietrakow, Sirotkin, Zinatullin (w/u) 9. Sirotkin, Miszin, Swinuchow, Kułagin (w/u) 10. Berdyszew, Pawłow, Achtiamow, Zinatullin 11. Pietrakow, Kajbuszew (t), Krasnokutskij (w/u), Belijew (w/u) 12. Kuzniecow, Zujew, Korowko, Zielenskij 13. Kajbuszew, Zielenskij, Zinatullin, Swinuchow (t) 14. Korowko, Pietrakow, Achtiamow, Kułagin (d) 15. Zujew, Krasnokutskij, Sirotkin, Pawłow 16. Kuzniecow, Belijew, Miszin, Berdyszew 17. Zujew, Pietrakow, Berdyszew, Swinuchow (w/u) 18. Belijew, Sirotkin, Zielenskij, Achtiamow (d) 19. Korowko, Miszin, Krasnokutskij, Zinatullin 20. Kajbuszew, Kuzniecow, Pawłow, Kułagin (d)

Bieg dotakowy o 5. miejsce: 21. Kajbuszew, Krasnokutskij, Sirotkin, Belijew (w/u)

Czytaj także:Andrzej Lebiediew kipiał ze złości. Otrzymał żółtą kartkę na ochłodęGrasstrack: Mathieu Tresarrieu najlepszy w Bielefeld. Chris Harris z awansem do finału IME