Żużel. PGE Ekstraliga. Motor - Sparta: Koniec Z/Z-tki za Jonssona. Większa odpowiedzialność na Lambercie (zapowiedź)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Robert Lambert w rozmowie z Taiem Woffindenem.
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Robert Lambert w rozmowie z Taiem Woffindenem.
zdjęcie autora artykułu

Już w piątek 7 czerwca Speed Car Motor Lublin podejmie Betard Spartę Wrocław w ramach 8. kolejki PGE Ekstraligi. Gospodarze nie będą mogli już skorzystać z zastępstwa zawodnika za Andreasa Jonssona. Większa odpowiedzialność spada na Roberta Lamberta.

W ostatnim czasie na światło dzienne wyszła informacja, że w wyniku odniesionej kontuzji już w pierwszym meczu przeciwko MRGARDEN GKM-owi Grudziądz Andreas Jonsson wciąż odczuwa jej skutki. Ponadto Szwed ma problemy z kręgosłupem, co przekłada się na niedowład w dłoni. W związku z tym 38-latek postanowił wziąć zwolnienie lekarskie, co umożliwiło Speed Car Motorowi Lublin w ostatnich dwóch meczach zastosować przepis o zastępstwie zawodnika.

Niestety, dla działaczy Motoru, w rozgrywkach PGE Ekstraligi rozpoczyna się runda rewanżowa. Wraz z jej startem aktualizowana zostaje lista zawodników, którzy mogą być zastępowani i Jonssona próżno na niej szukać. W związku z tym większa odpowiedzialność spada na rezerwowego beniaminka ligi - Roberta Lamberta.

PGE Ekstraliga. Znamy zawodników zastępowanych w rundzie rewanżowej

Do tej pory 21-letni Brytyjczyk razem z bonusami zdobył 37 punktów, co przekłada się na średnią biegopunktową 1,321. Jest to zdecydowanie niższy wynik niż przypuszczano przed sezonem. Po meczu we Wrocławiu menedżer Jacek Ziółkowski powiedział, że wierzy w Brytyjczyka. - Myślę, że jego forma będzie lepsza w spotkaniu rewanżowym, ponieważ będzie wiedział z jakiego numeru jedzie, a nie z ósemki i nie wiadomo, który dostanie bieg. To jest bardzo niewdzięczny numer - powiedział Ziółkowski.

ZOBACZ WIDEO Czy bunt zawodników był potrzebny? Bartosz Smektała o odwołanym finale Złotego Kasku

Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 47:43 dla podopiecznych Dariusza Śledzia. W kwestii punktu bonusowego obaj menedżerowie podchodzą z lekkim dystansem. -  Wiadomo, że bezpieczniej byłoby mieć więcej punktów, ale tak czy inaczej nie jedziemy tam po bonus, a po zwycięstwo - mówi Śledź. - O bonusie ze Spartą na razie nie mówię, choć jeśli po 14. biegu rewanżowego meczu będziemy mieli 46 punktów, to będę myślał - dodaje Jacek Ziółkowski.

Do składu Betard Sparty Wrocław powrócił Vaclav Milik. W pierwszym spotkaniu Czecha zabrakło, jednak do Lublina przyjedzie razem z drużyną. Jeśli wierzyć słowom szkoleniowca Betard Sparty o tym, że ma za zbyt duży szacunek do Vaclava, aby zrobić z niego kewlar, obecność Milika w składzie wskazuje na to, że dostanie on w piątek swoją szansę. - W Grudziądzu zabrakło Vaclava więc czemu się znowu na to zdecydowałem? Musielibyśmy się zbyt mocno zagłębiać w pewne kwestie. Nam zależy, by Milik wrócił mocny - powiedział Śledź.

Żużel. To on zagrzewa niesamowitych kibiców Motoru do głośnego dopingu. Po każdym meczu traci głos

Jedno jest pewne. W Lublinie czekają nas ogromne emocje, a całe widowisko, kolejny raz w tym sezonie, obejrzy komplet 9812 kibiców. Początek spotkania w piątek o 20:30.

Awizowane składy: Betard Sparta Wrocław

1. Tai Woffinden 2. Jakub Jamróg 3. Vaclav Milik 4. Max Fricke 5. Maciej Janowski 6. Maksym Drabik 7. Patryk Wojdyło

Speed Car Motor Lublin 9. Grigorij Łaguta 10. Dawid Lampart 11. Mikkel Michelsen 12. Maciej Kuromonow 13. Paweł Miesiąc 14. Wiktor Trofimow 15. Wiktor Lampart

Początek spotkania: 20:30 (transmisja Eleven Sports 2Sędzia: Jerzy Najwer Komisarz toru: Michał Wojaczek Wynik pierwszego meczu: 47:43 dla Betard Sparty

Przewidywana prognoza pogody: Temperatura: 25°C Opady: 1.0 mm Wiatr: 3 km/h

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Ile punktów wywalczy Robert Lambert w piątkowym spotkaniu?
0-4
5-9
Więcej niż 10
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (9)
avatar
Henryk Medialny
7.06.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
- W Lublinie czekają nas ogromne emocje, ale transmisja telewizyjna z tego meczu w zakodowanym kanale Eleven Sports 2, czyli dla wybranych, nie dla pospólstwa . Dziękujemy telewizji Polsat, Czytaj całość
avatar
Penhall
7.06.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Podobają mi się słowa Pana Darka. ale tak czy inaczej nie jedziemy tam po bonus, a po zwycięstwo - mówi Śledź. Słowem Darek pochodzi z Lublina i wie co mówi. Stawiam 48-42 dla Koziołków.  
avatar
cop
7.06.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Sparta przegra i bonus w Lublinie.  
avatar
Irbin
6.06.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
48-42 3 pkt. zostaną w Lublinie.  
avatar
billy
6.06.2019
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
43-47, Sparta wywiezie 3 pkt.