Polonia B. - Wilki: kompletni gospodarze. Mechanik juniora nie uratował krośnian (noty)

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz pokonała Wilki Krosno 62:28 w niedzielnym meczu 2. Ligi Żużlowej. Jedynym rywalem bydgoszczan był jedynie Jonas Davidsson.

Dawid Borek
Dawid Borek
Dimitri Berge [b] i Josh Grajczonek [ż] WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Dimitri Berge [b] i Josh Grajczonek [ż]
Noty dla zawodników Wilków Krosno:

Nicklas Porsing 2. Kolejny słaby wyjazdowy występ Duńczyka. Punkty zdobywał głównie na swoich kolegach z drużyny i młodzieżowcach ZOOleszcz Polonii. Wydaje się, że w meczu u siebie dostanie jednak kolejną szansę.

Edward Mazur 1. W Bydgoszczy wyróżnił się dwukrotnie. Najpierw w pierwszym starcie, gdy otrzymał ostrzeżenie za nierówny start i później w trzecim swoim biegu, gdy został wykluczony za kolejne utrudnianie startu.

Marcin Rempała 1. Trudno mieć do niego pretensje. W meczu pojechał tylko dlatego, że był... w Bydgoszczy. Wychowanek tarnowskiej Unii w ostatnim czasie zajmuje się głównie pomocą Patrykowi Zielińskiemu. W obliczu kontuzji Pawła Hliba krośnianie potrzebowali kogoś kto uzupełni skład. Lars Skupień był w Niemczech i padło na Rempałę.

Jonas Davidsson 4. Jedyny wygrany w krośnieńskiej ekipie. Po przerwie wskoczył do składu Wilków i wykorzystał znajomość bydgoskiego toru. Po takim występie wydaje się, że może być pewny kolejnych powołań od trenera Janusza Ślączki.

Andriej Karpow 1. Ukrainiec na wyjazdach nie jest tak mocny jak w Krośnie. W Bydgoszczy spisał się bardzo słabo. Karpow jest kreowany na lidera Wilków, a przeciwko ZOOleszcz Polonii pokonał tylko młodzieżowców gospodarzy i defektującego Marcina Jędrzejewskiego.

Mateusz Świdnicki 2. W dwunastym wyścigu pokonał młodzieżowca gospodarzy, co nie zawsze udawało się seniorom Wilków. Dzięki postawie w tym biegu dostał nawet szansę startu w pierwszym z wyścigów nominowanych.

Patryk Zieliński 1. Na plus można zapisać mu to, że jego mechanikiem jest Marcin Rempała, dzięki czemu krośnianie spełnili wymagania regulaminowe dotyczące liczby Polaków w składzie. Podczas samej rywalizacji na torze niczym się nie wyróżnił.

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdą

Noty dla zawodników ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz:

Kamil Brzozowski 5. Po jedynce na dzień dobry poprawił się i w kolejnych wyścigach było już lepiej. Na plus oddanie też biegu juniorowi, którzy w takich meczach powinni dostawać szansę i się objeżdżać.

Marcin Jędrzejewski 4. Jego wynik mógłby być lepszy. W trzecim starcie prowadził podwójnie z Kamilem Brzozowskim, ale miał defekt motocykla i na ostatnich metrach wyprzedził go Andriej Karpow.

Josh Grajczonek 5. Nie ma się o co do niego przyczepić. Na początku dał się zaskoczyć Jonasowi Davidssonowi, ale później było już bardzo dobrze.

Rene Bach 5. Trudno oceniać polonistów ponieważ startowali oni w innej lidze niż Wilki. Po kilku meczach nieobecności Duńczyk wrócił do składu i pokazał, że Jerzy Kanclerz może na niego liczyć.

Dimitri Berge 5. Spisał się niemal jak każdy z pozostałych seniorów ZOOleszcz Polonii. Przydarzyła mu się tylko jedno wpadka, gdy przegrał z Jonasem Davidssonem w ostatnim wyścigu dnia.

Marcel Studziński 3. Zaprezentował się słabiej niż jego kolega z formacji juniorskiej. Na plus pokonanie Marcina Rempały. Z mechanikami musi popracować nad tempem pracy przy sprzęcie, bowiem na swój ostatni start nie zdążył.

Tomasz Orwat 5. Bardzo dobry występ juniora gospodarzy. Orwat zdołał wygrywać nie tylko z juniorami rywali, ale ma także na rozkładzie czołowych jeźdźców Wilków - Nicklasa Porsinga i Edwarda Mazura.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Nicklas Porsing powinien stracić miejsce w składzie na kolejny mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×