Żużel. Premiership. Pewna wygrana Poole Pirates. Robert Lambert bliski kompletu (relacja)

W drugim czwartkowym spotkaniu brytyjskiej Premiership Poole Pirates pokonało na swoim torze Kings Lynn Stars 49:41. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Nicolai Klindt i Josh Grajczonek.

Michał Mielnik
Falubaz - Motor Robert Lambert z prawej WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Falubaz - Motor. Robert Lambert z prawej
On początku spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy. Zdecydowanie najlepsza para "Piratów" Nicolai Klindt - Josh Grajczonek rozpoczęła od mocnego uderzenia 5:1 i dała znak do ataku. Warto zaznaczyć, że gospodarze w tym spotkaniu wystartowali osłabieni. Przepis o zastępstwie zawodnika został wykorzystany za Richiego Worralla.

Do przerwy Poole prowadziło czterema punktami, jednak w drugiej części spotkania to prowadzenie było powiększane. Po 10. biegu nastąpiła blisko godzinna przerwa w spotkaniu. Pomocy medycznej potrzebował Nikolaj Busk Jakobsen. Ostatecznie Duńczyka już nie ujrzeliśmy w tym spotkaniu, jednak nie jest znana przyczyna jego absencji.

Liderem gospodarzy byli wspomniani Klindt i Grajczonek - obaj zdobyli po 13 punktów łącznie z bonusami. Z kolei honoru gości bronił Robert Lambert, który wywalczył 15 punktów z dwoma bonusami w sześciu startach. Z dobrej strony zaprezentował się także Craig Cook.