KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Dobre wieści w sprawie Linusa Sundstroema. Nie ma już bezpośredniego zagrożenia życia

Dopłynęły do nas dobre wieści w sprawie Linusa Sundstroema. Stan zdrowia szwedzkiego żużlowca uległ poprawie. Jak przekazali przedstawiciele rybnickiego klubu, nie ma już bezpośredniego zagrożenia życia.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Linus Sundstroem WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Linus Sundstroem

"Stan bezpośredniego zagrożenia życia minął. Mimo to, Linus wciąż pozostanie na Oddziale Intensywnej Terapii szpitala w Piekarach. Decyzja o przeniesieniu na inny oddział być może zostanie podjęta jutro lub w sobotę. Wszystko zależy od postępów w leczeniu. Linus jest wciąż prowadzony na piekarskim OIOM-ie pod nadzorem neurochirurga" - czytamy na stronie internetowej row.rybnik.com.pl. 

Czytaj także: Mistrzostwa Bydgoszczy coraz bliżej. Znamy pierwszych uczestników

Linusa Sundstroema czekają teraz operacje. Ich terminy są uzależnione od postępów w leczeniu bieżącym. Operacja złamanego uda może odbyć się we wtorek, z kolei termin zabiegu kości ramienia nie jest jeszcze ustalony.

Informacje, jakie ROW opublikował w czwartkowe popołudnie, bez wątpienia napawają optymizmem. Te, które klub podał z rana, wywołały ogromne zaniepokojenie. Przypomnijmy, że według nich szwedzki żużlowiec toczył walkę o życie ze względu na skomplikowane urazy wewnętrzne i uraz głowy.

Obecne kłopoty zdrowotne Sundstroema to efekt groźnej kolizji, w jakiej uczestniczył podczas memoriału im. Henryka Żyto w Gdańsku. W drugim wyścigu, w trakcie walki o trzecie miejsce, błąd popełnił Kim Nilsson. Zarówno on, jak i Sundstroem, stracili płynność jazdy. Kraksa dwóch Skandynawów wyglądała makabrycznie.

Czytaj także: Fatalne informacje. Linus Sundstroem walczy o życie! (informacje z rana)


ZOBACZ WIDEO: Trener ROW-u zdradza, kto z obecnego składu dostanie szansę w Ekstralidze

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (32)
Zobacz więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×