Żużel. Lidsey najlepszy w Międzynarodowych Mistrzostwach Bydgoszczy. Berge zostaje w Polonii (relacja)

Zwycięstwem Jaimona Lidseya zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Bydgoszczy. Na podium obok Australijczyka stanęli także Dimitri Berge i Andreas Lyager. Poinformowano, że Francuz przedłużył kontrakt z ZOOleszcz Polonią.

Tomasz Janiszewski
Jaimon Lidsey WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Jaimon Lidsey
Niedzielny turniej oficjalnie zakończył udany sezon w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że ZOOleszcz Polonia wygrała 2. Ligę Żużlową i tym samym wywalczyła awans. Wcześniej sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. W jednym z najbardziej zasłużonych polskich klubów żużlowych nastają lepsze czasy, a architektem tego jest m.in. Jerzy Kanclerz. Na prezentacji podziękował wszystkim za wspieranie klubu, a także nagrodził pamiątkowymi koszulkami prezydenta miasta Rafała Bruskiego, zawsze służącego pomocą Zbigniewa Bońka, właściciela firmy ZOOleszcz Zbigniewa Leszczyńskiego, a ponadto osoby funkcyjne i zawodników.

Przed zawodami poinformowano, że kontrakt z klubem z miasta nad Brdą przedłużył Dimitri Berge. Francuz reprezentuje bydgoski zespół od 2018 roku i czuje się w nim coraz lepiej. W zakończonym niedawno sezonie wystąpił w 15 meczach, wykręcając średnią biegową 2,039. 23-latek z powodzeniem startuje też na długim torze. W tym roku został indywidualnym mistrzem świata w tej odmianie.

W niedzielę Berge udanie także spisał się w samych zawodach. Stanął na drugim stopniu podium po tym, jak w wyścigu dodatkowym pokonał również szybkiego Andreasa Lyagera. Utalentowany Duńczyk może okazać się dla pierwszoligowych klubów łakomym kąskiem, bo jego postępy są widoczne gołym okiem.

Turniej padł łupem Jaimona Lidseya. Młody Australijczyk zgubił tylko punkt i z dorobkiem 14 zajął pierwsze miejsce. Przyćmił bardziej doświadczonego Brady'ego Kurtza, który nie wygrał w niedzielne popołudnie żadnego biegu, tracąc kilka "oczek" na dystansie. Na tym polu brylował Andriej Kudriaszow, który był czwarty, w dobrym stylu przypominając się kibicom przy Sportowej. W Polonii startował w latach 2015-2017.

Po jednym zaledwie biegu z rywalizacji wycofał się Kamil Brzozowski. Jeździec Gryfów wygrał go, ale z uwagi na chorobę zdecydował się na pozostanie w parku maszyn.