Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Transfery. Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa 2020

Od 1 do 14 listopada w Polsce trwał okres transferowy (kolejny rozpocznie się w trakcie sezonu). Prezentujemy aktualne składy drużyn z 2. Ligi Żużlowej na sezon 2020.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Jaimon Lidsey WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: Jaimon Lidsey

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2019 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2020 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został potwierdzony, lub oficjalnie poinformowali, że zrobią to w terminie 1-14 listopada.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

Zobacz także: Składy drużyn PGE Ekstraligi na 2020 rok!

W trakcie sezonu czynne będą dodatkowe okienka transferowe - po 3, 6, 10 i 14 kolejce. Każde potrwa 5 dni.

Zobacz także: Składy drużyn Nice 1. Ligi Żużlowej na 2020 rok!

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje. Od 2020 roku klub może zmienić zawodnik, który wliczając bonusy nie zdobyć więcej niż 12 punktów.

News aktualizowany na bieżąco.


SpecHouse PSŻ Poznań

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2019 roku
Marcus Birkemose (gość) Dania 2003 -
Jason Joergensen Dania 1998 -
Marcel Kajzer Polska 1990 1,371
Robert Miśkowiak Polska 1983 1,750
Nick Morris Australia 1994 1,583 (1. liga - niekl.)
Nicklas Porsing Dania 1993 1,686
Lars Skupień Polska 1997 1,171
Zbigniew Suchecki Polska 1984 -
Kevin Woelbert Niemcy 1989 2,245
Juniorzy:
-

Trener: -
Przyszli: Porsing (Krosno), Woelbert (Opole), Suchecki (Rybnik), Morris (Rybnik), Skupień (Krosno).
Odeszli: Bellego (Bydgoszcz), Nowak (Łódź), Borodulin (Łódź), Krcmar (Krosno), Lutowicz, M.Curzytek, B.Curzytek, Woźniak (Częstochowa).


OK Bedmet Kolejarz Opole

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2019 roku
Tero Aarnio Finlandia 1984 2,235
Rene Bach Dania 1990 1,984
Artur Czaja Polska 1994 1,556 (1. liga)
Denis Gizatullin Rosja 1983 1,625
Mads Hansen Dania 2000 1,958 (niekl.)
Hubert Łęgowik Polska 1995 1,941
Bjarne Pedersen Dania 1978 2,143
Jonas Seifert-Salk Dania 2000 -
Oskar Polis Polska 1996 1,976
Juniorzy:
Marcel Krzykowski Polska 2003 -
Jarosław Krzywosz Polska 1999 -
Jakub Osyczka Polska 2000 -
Damian Pawliczak (gość) Polska 1999 0,541 (Ekstraliga)
Łukasz Szczęsny Polska 2003 -
Mateusz Tonder (gość) Polska 1999 0,680 (Ekstraliga - niekl.) i 1,407 (niekl.)

 Trener: Marek Mróz
Przyszli: Bach (Bydgoszcz), Czaja (Tarnów), Aarnio (Kraków), Seifert-Salk (Gdańsk), Osyczka (Zielona Góra), Szczęsny i Krzykowski (Świętochłowice).
Odeszli: Thaysen (koniec kariery), Bialk (powrót z wyp. do Częstochowy), D.Lotarski (powrót z wyp. do Grudziądza), Woelbert (Poznań), Czałow (Rzeszów), Lawson, Wright, Mi.Szczepaniak (Rybnik), Adamczewski, Dul.


Cellfast Wilki Krosno

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2019 roku
Damian Dróżdż Polska 1996 0,800 (Ekstraliga - niekl.) i 1,500 (2. liga - niekl.)
Marcin Jędrzejewski Polska 1987 2,039
Andriej Karpow Ukraina 1987 2,076
Witalij Kotlar Rosja 2001 -
Eduard Krcmar Czechy 1996 2,086
Jewgienij Sajdullin Rosja 2000 -
Nick Skorja Słowenia 1998 1,400 (niekl.)
David Pacalaj Słowacja 2001 -
Josh Pickering Australia 1996 1,667 (niekl.)
Wadim Tarasienko Rosja 1994 1,431
Mathias Thoernblom Szwecja 1992 -
Kamil Wieczorek Polska 1998 0,526 (Ekstraliga - niekl.)
Juniorzy:
Kacper Przybylski Polska 2003 -
Patryk Wojdyło Polska 1999 0,200 (niekl.) i 1,628 (2. liga)

 Trener: Janusz Ślączka
Przyszli: Tarasienko (Daugavpils), Jędrzejewski (Bydgoszcz), Dróżdż (Częstochowa/Poznań), Krcmar (Poznań), Thoernbloem), Wieczorek (Grudziądz), Wojdyło (Wrocław).
Odeszli: Porsing (Poznań), Mazur (Rzeszów), P.Hansen (Rzeszów), K.Hansen (Rzeszów), Rempała (Rzeszów), Majcher (Rzeszów), Skupień (Poznań), Hlib (Toruń), Zieliński (Rzeszów), L.Bjerre, Davidsson, Fierlej (Świętochłowice), Kovacs, Kuciapa, Magosi (Świętochłowice), Manzares, Melnyczuk, Moi, Rząsa.


Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2019 roku
Damian Baliński Polska 1977 1,750
Max Dilger Niemcy 1989 1,923 (niekl.)
Matthew Gilmore Australia 2000 -
Jaimon Lidsey Australia 1999 1,667 (niekl.) i 2,076 (2. liga)
Paweł Nagibin Rosja 2003 0,000 (niekl.)
Arkadiusz Pawlak Polska 1995 1,468
Keynan Rew Australia 2003 1,143 (niekl.)
Juniorzy:
Tymoteusz Picz Polska 2002 -
Kacper Pludra Polska 2002 1,327
Krzysztof Sadurski Polska 2003 0,833
Szymon Szlauderbach Polska 1999 1,364
Hubert Ścibak Polska 2003 -

Trener: Roman Jankowski
Przyszli: Dilger (Piła).
Odeszli: Albin, Becker (Częstochowa), Chlupac (Toruń), T.Kurtz.


Wolfe Wittstock (Niemcy)

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2019 roku
Robert Baumann Niemcy 1987 -
Iwan Bolszakow Rosja 1998 -
Geert Bruinsma Holandia 1996 -
Emil Breum Dania 2002 -
Tobias Busch Niemcy 1988 -
Renat Gafurow Rosja 1982 1,313 (1. liga - niekl.)
Zdenek Holub Czechy 1996 -
Romano Hummel Holandia 1999 -
Marcin Kościelski Polska 1998 1,135 (1. liga)
Danny Maassen Niemcy 1994 -
Steven Mauer Niemcy 1995 -
Wiaczesław Monachow Rosja 1997 -
Dominik Moeser Niemcy 1998 -
Marius Nielsen Dania 2001 -
Marcin Sekula Polska (lic. niemiecka) 1984 -
Ondrej Smetana Czechy 1995 -
Sandro Wassermann Niemcy 1998 -
Mirko Wolter Niemcy 1976 -
Juniorzy:
Lukas Baumann Niemcy 2000 -
Ben Ernst (gość) Niemcy 2003 -
Lukas Fienhage Niemcy 1999 -
Celine Liebmann Niemcy 2001 -
Lukas Wegner Niemcy 2002 -

Trener: Piotr Świst
Przyszli: Moeser (Piła), Kościelski (Ostrów), Gafurow (Ostrów), Smetana (Bydgoszcz), Monachow (Piła).

* W kadrze zespołu znajduje się aż 15 seniorów, mimo iż regulamin zezwala zakontraktować tylko 10. Klub będzie zmuszony zrezygnować z kilku zawodników.


RzTŻ Rzeszów

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2019 roku
Stanisław Burza Polska 1977 1,444
Ilja Czałow Rosja 1995 -
Adam Ellis Wielka Brytania 1996 0,00 (Ekstraliga - niekl.)
Kenneth Hansen Dania 1987 -
Patrick Hansen Dania 1998 1,500 (niekl.)
Edward Mazur Polska 1993 1,549
Marcin Rempała Polska 1984 0,00 (niekl.)
Patryk Rolnicki Polska 1998 0,720 (Ekstraliga - niekl.) i 2,042 (2. liga - niekl.)
Dawid Stachyra Polska 1985 -
Juniorzy:
Hubert Banaś Polska 2002 -
Mateusz Majcher Polska 2002 -
Konrad Miłkoś Polska 2003 -
Marcin Turowski (gość) Polska 1999 1,000 (Ekstraliga)
Jakub Sroka Polska 2004 -
Patryk Zieliński Polska 2002 0,471

Trener: Janusz Stachyra 
Przyszli: Mazur (Krosno), Rolnicki (Grudziądz/Krosno), Czałow (Opole), K.Hansen (Krosno), P.Hansen (Krosno), Burza (Kraków), Stachyra, M.Rempała (Krosno), Ellis (Gorzów), Zieliński (Krosno), Banaś (akademia Kołodzieja), Sroka (akademia Kołodzieja).

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

Kto wygra 2. Ligę Żużlową w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (50):
Zobacz więcej komentarzy (37)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×