Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Taktyka Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Pieszczek, Kildemand i Bech prowadzącymi parę. Nowa tabela biegowa atutem

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wymieniło swoje najsłabsze ogniwa i celem jest jazda w play-offach. - przy odrobinie szczęścia i braku kontuzji, widzę ten zespół w finale ligi i to niekoniecznie z faworytem Apatorem - powiedział Piotr Szymko.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Mikkel Bech na prowadzeniu WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Mikkel Bech na prowadzeniu

Analizę taktyczną Zdunek Wybrzeża Gdańsk według nowej tabeli biegowej przygotował Piotr Szymko.

***

Nowa tabela biegowa może być atutem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Ja się z niej cieszę, więcej do powiedzenia będzie miał zmysł trenerski. Jak sami wiemy, wcześniej gdy nie było straty sześciu punktów, niewiele można było zrobić, jedynie czasem warto było coś stracić, by później skontrować. Teraz jest inny układ biegów, zawodnik rezerwowy, to wszystko będzie na plus. To będzie nie tylko pojedynek samych zawodników na torze, ale i trenerów.

Gdański zespół na papierze teoretycznie jest dużo silniejszy niż przed rokiem, ale nie wiemy jak to będzie wyglądało na torze. Podoba mi się ten zespół, mam tylko wątpliwości co do obsady miejsc. W mojej ocenie prowadzącymi parę będą Krystian Pieszczek, Peter Kildemand i Mikkel Bech, ale są też Jacob Thorssell i Rasmus Jensen - dyspozycja przed sezonem może zadecydować kto z obcokrajowców będzie jeździł - a także Kacper Gomólski. Treningi pokażą więcej.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Crump wraca na tor specjalnie dla Warda. Zobacz więcej!

Mnie cieszy to, że do drużyny dołączyli juniorzy. Bardzo zdolny jest Piotr Gryszpiński, którego obserwowałem już od dłuższego czasu. Jak będą dobre warunki w klubie, a obecnie takie są i dobry sprzęt, to może on stanowić bardzo fajną parę z Karolem Żupińskim. Nie stawiam też na straconej pozycji Alana Szczotki. Ta trójka rywalizując może podnosić swój poziom, a co za tym idzie wartość zespołu. Ten układ może pomóc Żupińskiemu, po którym moim zdaniem było widać przemęczenie liczbą spotkań w tak młodym wieku. Jak ktoś ma oczekiwania, że musi wszystko wygrywać, to niedobrze, bo presja powoduje problemy. On poprawił starty, teraz musi z teamem sobie poradzić w kwestii przygotowania sprzętu. Trzech takich juniorów, to też pole manewru ze strony taktycznej. Może trener Mirosław Berliński zaryzykuje i wstawi trójkę do składu w jakimś meczu u siebie?

Atutem Zdunek Wybrzeża może być też zawodnik rezerwowy z numerem ósmym. Nie znam siły Rosjanina Aleksandra Kajbuszewa, ale z tego co słyszałem jest on waleczny, ambitny i sumienny w pracy. Na pewno będzie zainteresowany byciem rezerwowym. Z drugiej strony jest Robert Chmiel, który w mojej ocenie będzie walczył o to, by nie być tylko rezerwowym. On ma ambicje, by rywalizować z chłopakami z pierwszego składu. Pamiętajmy jednak, że tak szeroka kadra nie zawsze sprzyja zawodnikom z drugiej linii. Jest ich znacznie więcej niż miejsc i liczę tu na zdrową, sportową rywalizację.

Wybrzeże powinno dotrzeć do play-off, co w ostatnich latach się nie udawało. Mogą tego dokonać, wszystko zweryfikują warunki w czasie rozgrywek. W mojej ocenie pierwsza czwórka zostanie osiągnięta spokojnie, ale przy odrobinie szczęścia i braku kontuzji, widzę ten zespół w finale ligi i to niekoniecznie z faworytem Apatorem.

Gomólski z kolejną akcją crowfoundingową. Zobacz więcej!

Przy obecnej tabeli biegowej, każdy mecz należy rozpatrywać w innym formacie. Trener Mirek Berliński sobie poradzi, a ja będę kibicował mojemu macierzystemu zespołowi. Pracuję w MRGARDEN GKM-ie i będę robił wszystko by drużyna w której pracuję doszła do play-off, potem zobaczymy. Wracając do Zdunek Wybrzeża, jest potencjał w tym zespole i widać w nim świeżość. Dobrze, że wrócił Krystian Pieszczek, to wychowanek, zaczynał przygodę na mini torze jak miał 10 lat i od zawsze mu kibicowałem, to najlepszy gdański wychowanek. Oby wróciła u niego stabilizacja, to będzie prezentował bardzo wysoki poziom. Liczę że wyniki spowodują, że będzie się wypełniał stadion. W Gdańsku jest wiele osób napływowych z miejsc gdzie nie było żużla. Jak stworzy się fajny produkt i ich odpowiednio zaprosi, zostaną na stadionie na długie lata.

Skład Zdunek Wybrzeża Gdańsk oczami Piotra Szymko:
9. Krystian Pieszczek
10. Kacper Gomólski
11. Peter Kildemand
12. Jacob Thorssell
13. Mikkel Bech
14. Karol Żupiński
15. Piotr Gryszpiński
16. Robert Chmiel

Które miejsce zajmie Zdunek Wybrzeże na koniec sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×