Żużel. Australia dwukrotnie zmierzy się z Wielką Brytanią. Tai Woffinden gwiazdą zawodów w Pinjar Park

Po latach przerwy na Antypodach ponownie dojdzie do pojedynku reprezentacji Australii i Wielkiej Brytanii. Pod koniec tygodnia w Pinjar Park odbędą się dwa takie spotkania. Gwiazdą imprezy będzie Tai Woffinden.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Tai Woffinden WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Tai Woffinden
Historia australijsko-brytyjskich pojedynków sięga czasów przedwojennych. Według informacji przekazanych przez portal internationalspeedway.co.uk do pierwszego takiego spotkania doszło już 10 grudnia 1932 roku w Perth. Australijczycy zwyciężyli wówczas 54:41, a 11 punktów zdobył Frank Arthur. W składzie gospodarzy znalazł się m.in. pierwszy mistrz świata na żużlu Lionel van Praag.

W dniach 17-18 stycznia na torze w Pinjar Park mają zostać przeprowadzone łącznie dwa mecze Australii z Wielką Brytanią. Na liście startowej pojawiły się nazwiska takich zawodników jak Tai Woffinden, Daniel Bewley, Sam Masters czy Rohan Tungate.

Czytaj także: Na zawodników padł blady strach. Afera z Maksymem Drabikiem może mieć pozytywy

Brytyjski zespół nie pozostał obojętny na pożary, z którymi aktualnie walczy niemal cała Australia. - Chcemy wyrazić szczerą nadzieję, że ten kryzys wkrótce się skończy. Wszyscy modlimy się o deszcz. Musimy złożyć także hołd niesamowitym strażakom, którzy ryzykowali życiem, próbując ograniczać szkody - powiedział kierownik brytyjskiej drużyny Oliver Allen. - Żużel z pewnością nie jest w tej chwili priorytetem, ale testmecze się odbędą - dodał były zawodnik w rozmowie z gbspeedwayteam.com.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Poza Taiem Woffindenem brytyjski zespół stanowić będą młodzi zawodnicy. Mają oni przede wszystkim zdobywać doświadczenie na międzynarodowej arenie. - Takie mecze są drogą dla naszej drużyny narodowej. Musimy ścigać się na całym świecie przeciwko jak największej liczbie narodów i na wielu różnych torach. Szczególnie cieszę się, że możemy dać szansę Leonowi Flintowi, Jackowi Smithowi i Jasonowi Edwardsowi. Jesteśmy podekscytowani widząc ich postępy - skomentował z kolei Simon Stead.

Czytaj także: Ice speedway. Bart Schaap i Charly Ebner z dzikimi kartami. Kazach rezerwowym. Znana pełna obsada IMŚ

- Australia ma bardzo silną trójkę zawodników, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak sobie radzą. To zdecydowanie będą dwa ciekawe spotkania. Wiem, że Tai Woffinden bardzo cieszy się z prowadzenia tej młodej drużyny. Jest w 100 proc. zwolennikiem takich meczów i wiem, że będzie chciał wygrać - zakończył Simon Stead, pełniący funkcję szefa zespołu.

Awizowane składy:

Australia:
1. Sam Masters
2. Rohan Tungate
3. Cameron Heeps
4. Daniel Winchester
5. Kale Ballantyne
6. Doug Scoble

Wielka Brytania:
1. Tai Woffinden
2. Daniel Bewley
3. Drew Kemp
4. Leon Flint
5. Jack Smith
6. Jason Edwards

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Tai Woffinden dwukrotnie zdobędzie komplet punktów w Pinjar Park?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×