Żużel. Poznaliśmy kalendarz mistrzostw świata juniorów. Jeden z finałów w Polsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Dominik Kubera na czele
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Dominik Kubera na czele
zdjęcie autora artykułu

Poznań, Stralsund oraz Pardubice będą gospodarzami tegorocznych rund Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Zmagania rozpoczną się 27 czerwca w Wielkopolsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Ważną informacją na pewno jest to, że drugi raz z rzędu mistrzostwa świata juniorów zostaną rozegrane pod szyldem FOGO. Firma z Leszna od wielu lat mocno angażuje się w speedway, dlatego sponsoring tytularny cyklu drugi rok z rzędu, to z pewnością bardzo dobra wiadomość dla całej dyscypliny.

Już po raz 33. cykl FOGO FIM Speedway U21 World Championship wyłoni najlepszego żużlowca do 21 roku życia. Jak dotąd, tylko trzem zawodnikom udało się zdobyć tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów dwukrotnie. Zeszłoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów dostarczył kibicom wielu emocji. Niezwykłego osiągnięcia dokonał Maksym Drabik, który dzięki zwycięstwu w FOGO FIM Speedway U21 World Championship 2019 dołączył do grona zawodników, którzy zdobywali złoty medal IMŚJ dwukrotnie.

W tym roku faworytami do zdobycia złotego medalu są ci, którzy w zeszłym roku walczyli do końca o podium: Dominik Kubera oraz Gleb Czugunow. Z pewnością trzy rundy, które zostały zaplanowane będą dostarczać nam dużo emocji.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle'a

Inauguracja mistrzostw będzie miała miejsce w Poznaniu, gdzie najlepsi juniorzy świata startowali już w 2017 roku. Wówczas z kompletem punktów triumfował aktualny mistrz świata juniorów, Maksym Drabik. Co do pozostałych gospodarzy cyklu w sezonie 2020, to warto zwrócić uwagę zwłaszcza na nowe miejsce - niemiecki Stralsund. 385-metrowy tor swoją długością przypomina ten w Pardubicach, gdzie po raz kolejny zakończone zostaną mistrzostwa świata juniorów.

Eliminacje FOGO FIM Speedway U21 World Championship 2020 odbędą się 6 czerwca w Ludwigslust, Rydze oraz Manchesterze. Gospodarzami finałowych rund zmagań będą Poznań, Stralsund oraz Pardubice.

FOGO FIM Speedway U21 World Championship 2020: 1. 27.06.2020 - Poznań 2. 05.09.2020 - Stralsund 3. 02.10.2020 - Pardubice

- Mistrzostwa Świata FOGO FIM Speedway U21 rozpocznie pięćdziesięciu czterech zawodników w rundach kwalifikacyjnych, następnie dwunastu najlepszych zawodników, którzy się zakwalifikują plus trzy stałe dzikie karty przyznane przez Komisję FIM U21. Na każde zawody przyznana zostanie oczywiście jedna dzika karta z kraju organizującego daną rundę - mówi dyrektor FIM do spraw wyścigów torowych, Armando Castagna.

- Te mistrzostwa z roku na rok stają się coraz silniejsze, a niektórzy zawodnicy mogą już bez problemu rywalizować w Speedway Grand Prix. Trzy finały odbywają się w Polsce, Niemczech i Czechach, każdy z tych krajów jest wylęgarnią przyszłych mistrzów. Nasz Promotor One Sport włożył wiele wysiłku w tę serię i chcielibyśmy im pogratulować, ponieważ wyniki są wyraźnie widoczne - zakończył Armando Castagna.

Przeczytaj także: - Są głosy sprzeciwu w sprawie nowego stadionu Motoru Lublin. Klub wydał oświadczenie i stworzył petycję dla fanówOficjalnie: Łódź zorganizuje 2. finał TAURON Speedway Euro Championship

Źródło artykułu: