Kokpit Kibice

Żużel. Kolejarz Opole. Drużyna dekady. To w Opolu Paweł Miesiąc zaczął marsz ku górze. Wystrzał formy rosyjskiej rakiety

W latach 2009-2019 drużyna żużlowa z Opola nie osiągnęła większych sukcesów. Barw opolskiego Kolejarza broniło jednak kilku zawodników, którzy zapisali się w historii klubu z tej dobrej strony.
Szymon Michalski
Szymon Michalski
Denis Gizatullin (z lewej), Paweł Miesiąc (z prawej) WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Denis Gizatullin (z lewej), Paweł Miesiąc (z prawej)


Drużyna dekady

OK Bedmet Kolejarz Opole od kilkunastu lat walczy o awans do pierwszej ligi. Ostatnie dziesięć lat to pasmo porażek i rozczarowań. Nie oznacza to jednak, że w klubie z Opola nie stratowali zawodnicy, którzy prezentowali wysoki poziom.
Wybraliśmy drużynę dekady, w której znaleźli się wyróżniający obcokrajowcy, polscy seniorzy i juniorzy.

Drużyna dekady zbudowana jest zgodnie z obowiązującym regulaminem polskiej ligi - w składzie musi się znaleźć przynajmniej dwóch krajowych juniorów oraz maksymalnie trzech obcokrajowców.

Zobacz także: Żużel. Łukasz Kuczera. Szpila tygodnia: Społeczna odpowiedzialność sportowca. Pawlicki dał zły przykład (komentarz)

Czy działacze Kolejarza popełnili błąd, że nie przedłużyli kontraktu na sezon 2020 z Kevinem Woelbertem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×