KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Na stadion w Świętochłowicach przyjdzie jeszcze poczekać. W tym roku odbędą się kolejne prace

Prezydent Świętochłowic przyznał, że w tym momencie najważniejsza jest dla niego walka z koronawirusem. Mimo to mają odbyć się kolejne prace na stadionie im. Pawła Waloszka, choć na efekt końcowy przyjdzie jeszcze poczekać.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Stadion w Świętochłowicach z lotu ptaka Facebook / Stadion w Świętochłowicach z lotu ptaka
W 2015 roku udało się reaktywować żużel w Świętochłowicach. Organizowano turnieje, w tym również zawody rangi PZM, jak chociażby finał Brązowego Kasku. Po trzech latach rozpoczęto prace na stadionie im. Pawła Waloszka - zburzono trybuny, które groziły zawaleniem i rozebrano bandy.

Po wyborach samorządowych Dawida Kostempskiego na stanowisku prezydenta miasta zastąpił Daniel Beger. Wtedy też okazało się, że w budżecie brakuje pieniędzy na inwestycje, w tym również dalszy remont "Skałki".

Prace udało się wznowić na początku 2020 roku - w pierwszej kolejności zajęto się odwodnieniem, aby na torze i wykorzystywanej przez piłkarzy murawie nie pojawiały się kałuże. To nie koniec modernizacji zaplanowanych na ten rok.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle'a

Jak poinformował prezydent Świętochłowic Daniel Beger za pośrednictwem mediów społecznościowych kolejny etap prac ma obejmować zabezpieczenie skarp przed osuwaniem oraz zasianie na nich trawy, remont ma przejść także budynek na stadionie.

"W przypadku etapu drugiego w piątek została podpisana umowa pomiędzy OSiR Skałka a MPUK Świętochłowice, na mocy której w ciągu 70 dni od daty wejścia na stadion, skarpa zyska nowego zielonego blasku" - napisał Daniel Beger.

"To oznacza nowy wizerunek stadionu jeszcze przed wakacjami, o ile nie wpłyną inne czynniki na wykonanie umowy, niezależne od nas. Gwarancją realizacji tego zadania są miejska spółka i miejska jednostka, które biorą na siebie ten ciężar" - dodał prezydent Świętochłowic.

Na zakończenie wszystkich prac na stadionie Śląska Świętochłowice przyjdzie jednak jeszcze poczekać. Miasto nie dysponuje bowiem wystarczająco dużymi środkami, aby przeprowadzić gruntowny remont obiektu.

"Docelowo stadion czeka na właściwy remont. Jednak na chwilę obecną i na najbliższe kilka lat nierealne jest wygospodarowanie kilkudziesięciu milionów złotych z budżetu miasta na obiekt. Szczególnie w czasach, gdy nie znamy jeszcze ostatecznych konsekwencji, jakie niesie ze sobą koronawirus. Warto podkreślić, że dotychczasowe działania są uzgadniane zarówno ze środowiskiem piłkarskim, jak i żużlowym" - zakończył Beger.

Czytaj także:
- Tomasz Orwat otworzył swoje serce dla innych ludzi. Poświęcił czas i pomógł bydgoskim medykom
Łukasz Kuczera. Szpila tygodnia: Społeczna odpowiedzialność sportowca. Pawlicki dał zły przykład (komentarz)

Czy w przyszłości Śląsk Świętochłowice wróci do ligowego ścigania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×